«Веселкові шлюби»

«Веселкові шлюби»

У понад 100 католицьких парафіях Німеччини католицьке духовенство цими днями благословляє одностатеві пари. Це не дозволено Церквою і також офіційно заборонено Ватиканом. Але німецькі священики все одно благословляють… Що далі?


Предметну та ґрунтовну публікацію з цього приводу недавно опублікували колеги з авторитетного та впливового джерела інформації – «Німецької хвилі». Латиною «благословити» буде «benedicere», що означає «казати добре».

«Це пов'язано з визнанням», – пояснює в розмові з DW Буркгард Гозе, університетський священик, який запросив людей до Августінеркірхе у Вюрцбурзі на свято під гаслом «Ми не можемо не благословити».

Пастор підкреслює: 

«Якщо ми сьогодні благословляємо одностатеві закохані пари, то ми також визнаємо їхні стосунки. Це є частиною визнання реальності життя, різноманітності, визнання творіння та того, як люди з різною сексуальною орієнтацією також живуть у своїх стосунках. І це якраз контраст до того, що офіційно можна знайти в катехізисі»… . Адже катехізис, офіційне католицьке вчення, ніколи не визнає гомосексуальної любові і розглядає її як «протиприродне явище».

Власне, і всі гілки православ’я, і греко-католицька церква, і протестантські церкви також не схвалюють одностатевих інтимних стосунків. І мало хто може уявити, щоб у якійсь церкві чи домі молитви священнослужитель іменем Ісуса Христа благословляв шлюб між чоловіком і чоловіком чи жінкою та жінкою… З другого боку, світський рух за захист прав представників ЛГБТ набирає сили, і від цієї реальності також нікуди не подітися…

Проте найбільша проблема – це, все-таки, межа, яка повинна розділяти віруючих людей у розумінні самої суті гріховності. Бо якщо в усіх основоположних ученнях християнства Содом і Гоморра – це щось недобре, то як тоді оцінювати «веселкові шлюби»? І якою має бути лінія поведінки у ставленні до німців, де в католицькій церкві усе сильніший рух за дозвіл жінкам виконувати місії дияконинь і священниць нарівні з чоловіками? Мало того: коли самі служителі церкви припинять зводити хлопчиків та нарешті визначаться, чому православний батюшка має право бути одруженим, а римо-католицький ксьондз мусить дотримуватися традиції чернецтва?

З іншого боку, первородний гріх ще з часів Адама і Єви також наклав певну печать гріховності на представників обох половин людства. Але якби не було інтимних стосунків між чоловіками та жінками, то не народжувалися б діти. А без цього людство вимерло, і автоматично Церква втратила б прихожан та виродилася сама…

Тому все це складно і суперечливо. Але – мусить рухатися до якогось цивілізованого та толерантного вирішення. Бо якщо в Німеччині вже благословляють одностатеві шлюби, то нам в Україні ще здається, ніби тема нас не стосується і є віддаленою від нашої повсякденності. А коли щось подібне буде відбуватися тут, то якою ж буде реакція переважної більшості суспільства, де домінують настрої дотримання прадавніх та усталених стосунків у шлюбі саме між чоловіком та жінкою?

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Німецької хвилі»: римо-католицький священик у Німеччині вінчає представниць ЛГБТ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%