Архів. 20.05.2021 р.

Архів. 20.05.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або їх змушували замовчувати...


40 років тому

«Вуглик» (Горлівка)

«21 травня луцькі торпедівці на своєму стадіоні приймають донецьку команду «Вуглик» (Горлівка), представників одного з найбільш футбольних міст Донбасу (з 2014 р. перебуває в окупаційній зоні ОРДЛО, – ред.). Зараз колектив очолює Заслужений майстер спорту Андрій Біба (раніше працював у м. Житомирі). «Вуглик» непогано стартував  у Другій лізі, перебуває всередині турнірної таблиці.  Вперше волинські та горлівські футболісти зіграли в 1961 р., коли наші перемагали двічі: 2:1 і 4:0. У минулому сезоні лучани також святкували успіх: нічия 3:3 на виїзді та перемога 3:2 на стадіоні «Авангард». У минулому турі «Вуглик» удома 2:0 переграв чернігівську «Десну», а наші земляки в гостях поступилися 0:1 «Стахановцю».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).


30 років тому

Про туалетний папір

Поет-сатирик Кость Волиняка (Феодосій Мандзюк) продовжує розвінчувати епоху закінчення радянської дійсності, де всі товари стали гострим дефіцитом. Причому, не лише побутова техніки чи продукти харчування. Але навіть… туалетний папір.

«Краще б був я мільйонером

І сто тисяч тонн паперу

Без усяких паритетів

Для радянських туалетів

Закупити міг би в Штатах,

Тут безплатно роздавати

Громадянам в черзі всім

По рулонів п’ять чи сім»…

(Нате», 1991 р.).

На мал. П. І. Стасюка: ілюстрація дефіциту туалетного паперу.


20 років тому

Життя без дроту…

«Щоб пересвідчитися, як облаштовано кордон Незалежної України з сусідньою Польщею, побували на заставі «Рівне» у Любомльському р-ні. Проблема в тому, що в 1985 р, колюча огорожа від берегів норовливого Західного Бугу наблизилася до поближніх сіл. Землі, що опинилися у цій зоні, а це майже 5 тис. га, належали різним колгоспам, а потім їх розпаювали між різними власниками. Оскільки, здебільшого, тут територія унікального ландшафтного парку, то місцева влада згодом передала їх під опіку сільрадам, і дротяну загорожу почали демонтовувати. Але це – не на користь прикордонникам».

(«Досвітня зоря», 2001 р.


10 років тому

Були в одному таборі…

«Делегація волинських журналістів побувала в сусідній Польщі разом із Головою НСЖУ Ігорем Лубченком. Він розповів, що уперше в сусідню країну потрапив ще півстоліття тому, «з польськими журналістами і тоді ми були різними, але – в одному соцтаборі». Нині масмедіа обох держав кардинально змінилися, а зустрічі в Варшаві та Любліні вселяють оптимізм щодо налагодження інтенсивної співпраці між журналістами, особливо – на рівні прикордонних областей».

(«Волинська газета», 2011 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%