«Tut.bу» – бай-бай?

«Tut.bу» – бай-бай?

Режим білоруського самозванця Аляксандра Лукашенкі узявся добивати залишки незалежних масмедіа. Караючий меч упав на голови найвпливовішого опозиціційного ресурсу «Tut.bу». Що робити, коли влада нищить основоположні принципи свободи слова?


Що маріонетка Кремля, білоруський диктатор Аляксандр Лукашенка для продовження існування при владі вдається до силових методів «спілкування» з учасниками навіть мирних акцій протесту, всім відомо. І що наказав «парламентові» дозволити застосування проти цивільного населення навіть танків – також. Але ніхто ж не знає, як далеко готовий піти в своїй неадекватності цей пристаркуватий правитель…

Тож у контексті логічної боротьби з власним народом білоруські силовики організували «маски-шоу» в редакції найпотужнішого медіа сусідньої держави – порталу «Tut.bу». На якийсь час портал узагалі був заблокований, а всі співробітники – затримані. Згодом силовики пояснили формальну мету переслідувань директорки ТОВ «Тут Бай Медіа» Людміли Чєкіної, головної редакторки видання Єлєни Толкачової та головної бухгалтерки Анжели Асад: несплата податків за минулий рік в особливо великих розмірах…  

Що далі? Лідерка опозиційних сил Свєтлана Тіхановская звернулася за порятунком до керівниці Євросоюзу Урсули фон дер Ляєн, щоб у Брюсселі вгамували невгамовного черговими санкціями. Аплодувати зарано. Практика показує, що холуї диктаторів із Москви та Мінська радше петлю на шию собі накинуть, але не перестануть виконувати злочинних наказів навіть під загрозою міжнародного осуду. Бо можливість кримінальної відповідальності за злочини – це дуже віддалена перспектива. А сите та безкарне життя – комфортна реальність.

Починають боятися репресій, до речі, навіть журналісти, які фізично знаходяться і працюють за межами Росії та Білорусі. Наприклад, портал «Медуза», офіс якого знаходиться в Латвії, на вимогу Кремля почав друкувати перед кожною своєю новиною, що він буцімто «іноземний агент», як того вимагає репресивне російське законодавство. Але у редакції не можуть пояснити, чому створена в одній із країн ЄС інформація читачеві з України подається під соусом «іноземного агента», адже ні Латвія, ні наша держава законодавством країни-агресорки не керується… Звичайно, це страх, адже в багатьох російськомовних журналістів залишилися в РФ рідні та друзі…

Україна, хоча переслідування журналістів відбувається в сусідній країні, наразі не запропонувала конкретного механізму допомоги незалежним масмедіа Білорусі. Можливо, тому, що і в нас усередині держави не все гладко зі свободою слова? Саме тому керівництво НСЖУ зініціювало робочу нараду з Міністром культури та інформаційної політики, колись професійним журналістом Олександром Ткаченком, аби поставити всі крапки над «і». Бо ми або розвиватимемо інформаційні ресурси Незалежної України, або поглинатимемо дезу, виготовлену на фабриках тролів та пропагандистів у Москві чи Мінську.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Медуза»: закритий офіс «Tut.bу» у м. Мінську.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%