Кохання в очереті

Кохання в очереті

Ця лебедина пара чи не на всю округу славиться. І не тільки своєю вірністю, а й тим, що кожне нове літо любов лебідки й лебедя стає усе плодючішою.
Торік, розповідають жителі с. Штунь, що на Любомльщині, пернате подружжя доглядало п’ятьох своїх діток. Щоправда, одне маля струмом ударило. Тож ніхто й не знає, чи полетіло воно з рідними у вирій, а чи де згинуло.
Зате нинішнього літа парочка так покохалася в очереті, що аж на вісьмох пташенят розжилася.
Спершу, коли треба було яйця висиджувати, лебідь із лебідкою на лузі поміж трави ховалися. А як діти на світ повилуплювалися, глава сімейства звив гніздо на ставку, що прямісінько в центрі села.
Скажете: ризикнув татусь, що так близько біля людей? Де там! Лебідь як досвідчений стратег чудово все передбачив. Бо з одного боку від ставка – продуктовий магазин. І щоразу, як хто хліб купує, то півбуханки й на лебедине сімейство бере. А з іншого боку від гнізда – сільрада зі школою.
– Ще перед канікулами не раз, було, лебідка всіх своїх малят до школи приведе: мовляв, ось і ми – давайте їсти! – сміється керівник гуртка історії Любомльської станції юних техніків Ірина Міщук. – А недавно через пернату родину справжній затор у селі стався. Люди з роботи на машинах їхали, аж бачать: серед дороги лебедине сімейство відпочиває! Лежать собі всі десятеро і хоч би ґаґнули на сигнали водіїв.
Поки в селі благодать для пернатих: людям око милують, самі жирком обростають. А як осінь на видноколі зажовтіє, гайне лебедина родина у вирій. Проте у Штуні сподіваються: навесні вірна парочка знову прилетить кохатися в поліському очереті.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%