Диктат АЗС

Диктат АЗС

Заступниця керівника Офісу Президента Юлія Свириденко 18 травня провела зустріч із представниками основних операторів ринку нафтопродуктів України.

«Учасники зустрічі зазначили, що зростання цін на заправках зумовлене як подорожчанням сировини на світових ринках, так і нелегальним ринком нафтопродуктів всередині країни. А також – системним ухиленням від сплати податків нафтопереробниками. Це призводить до того, що компанії, які працюють на ринку прозоро, програють конкуренцію за споживача менш доброчесним постачальникам пального», – ідеться в повідомленні пресслужби Глави держави.
Але як чинна влада збирається вирішувати проблему здорожчань і розкрадань, наразі невідомо. В усякому випадку, один із випробуваних методів – каральні санкції. Тож цього ж дня СБУ та податківці провели низку обшуків за різними адресами (в  тому числі і в будинку, де живе Київський міський голова Віталій Кличко!). Правоохоронці стверджують, що задокументували і припинили протиправну діяльність групи ділків, які нелегально імпортували в Україну великі партії пального з Білорусі та Росії та орудували одразу в кількох областях.
Але це – тільки одна з причин. Друга – нерозпорядливість самих чиновників. Уряд Дениса Шмигаля березневою постановою запровадив тимчасове (на час карантину) державне регулювання роздрібних цін на бензин А-92, А-95 і дизельне пальне, що реалізується на АЗС. Постанова  набула чинності 15 травня та передбачає граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива не вище, ніж 7 грн за літр і бензину – не вище, ніж 5 грн за літр.
У Мінекономіки, яке очолював уже звільнений парламентом міністр Ігор Петрашко, спробували це пояснити благом для споживачів і бюджету. Та одразу 4 найбільших мережі торгівлі нафтопродуктами заявили, що взагалі зупиняють продаж пального, вказаного в постанові, через його збитковість. Проте аналіз касових чеків, виданих на багатьох АЗС після заправки автомобілів, показав, що вони – фальшиві, а їхніх реквізитів немає в податковій базі!
Звичайно, виникає низка запитань і до прикордонників та митників: як вони допустили, щоб «ліве» пальне з Росії та Білорусі взагалі могло постачатися в Україну, а тут продаватися за фіктивними документами?! Везли ж його не каністрами,  а цистернами і цілими ешелонами!
А тим часом навіть на легальних АЗС в області роздрібні ціни на пальне поповзли вгору. Наприклад,  1 літр ходового бензину А-92 сягнув 29 грн 75 коп…
Словом, хотіли як краще, вийшло як завжди.

Світлана КОМА.

На фото авторки: руїна старих бензоколонок.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%