Потрібен «паспорт громади»

Потрібен «паспорт громади»

Голова обласної ради Григорій Недопад наголосив на важливості залучення інвесторів в кожну громаду та озвучив проблеми, з якими зіткнулися органи місцевого самоврядування під час реформи децентралізації.

Засідання платформи стартувало 14 травня в с. Радовичі, що в Турійській селищній громаді, котру очолює Олексій Безсмертний.
Під час засідання Волинської регіональної платформи на тему «Актуальні питання становлення ОМС в умовах нового адміністративно-територіального устрою», який зініцювали Асоціація міст України спільно з народним депутатом України від Горохівського округу №20 В’ячеславом Рубльовим, взяли участь депутати облради, голови територіальних громад області, очільники райрад та райдержадміністрацій, а також народні депутати України.
Григорій Недопад розповів про успіхи депутатського корпусу найвищого представницького органу Волині та про завдання, які стоять перед ними.
«З 2015 року, коли очолював обласну раду Ігор Палиця, а пізніше – Ірина Вахович, в області зініціювали бюджетні слухання, і це традиційно відбувається щороку. Під час таких бюджетних слухань ми спільно з депутатами маємо можливість поспілкуватися з керівниками установ комунальної власності, чітко контролювати процеси, які там відбуваються та розуміємо ті завдання, які постануть перед нами у наступному бюджетному році», – цитує Григорія Недопада пресслужба облради.За словами голови обласної ради, те, що в 2020 р. бюджет був недовиконаний у частині надходжень, дало поштовх, аби працювати над оптимізацією витрат:
«Багато було тих моментів, на які ми не звертали уваги, коли був бюджет. Тому в умовах складного бюджетного процесу ми пішли шляхом оптимізації. Але це оптимізація не шляхом закриття тих чи інших закладів, а перегляд їхніх витрат. Нам потрібно переформатовувати різні заклади та змінювати підходи в управлінні установами та процесами».
Зараз працюють над тим, аби бути готовими до передачі професійно-технічних закладів на баланс облради. Григорій Недопад також нагадує про завдання перед головами територіальних громад щодо формування інвестиційного паспорту об’єднань та області загалом.
«Потрібно проаналізувати всю землю, всю нерухомість, господарські двори, природні багатства, які є на території громад, та знати, що ми можемо запропонувати інвесторам. Не продати, не подарувати, не віддати безкоштовно, а звести по таких блоках, які ми готові запропонувати для інвесторів. Адже коли інвестор лишиться тут, буде створювати робочі місця, нарощувати ВВП, і, зрештою, ці податки будуть надходити в громади. Тому до 30-річчя Незалежності України ми маємо це підготувати», – зазначив Григорій Недопад.
Для кращої координації роботи між громадами та представницькою гілкою влади в стінах облради створена Координаційна рада, під час засідань якої представники органів місцевого самоврядування можуть вільно говорити про проблеми та почути чіткі відповіді від виконавчої гілки влади.   

Світлана КОМА.

На фото Анни БЛІННІКОВОЇ і Романа УСТИМЧУКА; голова облради наводить аргументи; у с. Радовичі, де відбулася представницька нарада.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%