Мотивація успішного розвитку

Мотивація успішного розвитку

При нещодавній зустрічі голова Городищенської територіальної громади Світлана Соколюк не обминула увагою  результативність діяльності у минулому. Наперекір усім складнощам очолюване Світланою Василівною новоутворення довело свою спроможність досягати бажаного результату.

– Відповідно до пункту 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» при здійсненні наданих повноважень сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним - перед відповідною радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Сільський голова щорічно звітує відповідно сільській раді про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами відповідної ради,– чуємо законодавчий  посил від громадської очільниці. 
Протягом року відбулося десять сесій сільської ради, на яких прийнято більше пів тисячі рішень різного характеру. На одинадцяти засіданнях виконавчого комітету винесено сто двадцять рішень.
Робота зі зверненнями громадян проводиться згідно із Законом України «Про звернення громадян». Протягом року зареєстровано більше тисячі звернень громадян, що на шістсот більше, ніж у 2019 році . Основна їх частина стосувалася земельних питань. Надійшло понад сімсот письмових звернень, у тому числі шість колективних, чимало їх отримало керівництво громади від учасників бойових дій, учасників та інвалідів війни, ветеранів праці, багатодітних сімей. На особистому прийомі сільського голови і секретаря побувало майже триста громадян.
Торік складено 58 актів обстеження матеріально-побутових умов;
проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини (розглянуто 17 питань), надано 4 дозволи на цілодобове перебування дітей в закладах освіти.
У відділі (центрі) надання адміністративних послуг жителі отримують дванадцять видів послуг. Серед них державна реєстрація права власності та  інших речових прав,  державна реєстрація обтяжень, внесення змін до Державного реєстру,  надання інформації з реєстру речових прав, надання витягів з ДЗК. 
Згідно з доведеним планом до сільського бюджету мало надійти 31289388 грн, фактично отримано 32504964, що становить 103, 88 відсотка. При завданні мати 19008373 власних надходжень загального фонду ця сума насправді становить 20296679 грн.
Основними джерелами надходжень загального фонду сільського бюджету за поточний рік стали перевиконані заплановані в помісячному розписі сільського бюджету  такі показники надходжень: податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати, понадпланові надходження,  податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата,  акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, земельний податок з юридичних осіб, орендна плата з юридичних осіб, земельний податок з фізичних осіб та єдиний податок з фізичних осіб. В структурі доходів загального фонду сільського бюджету неподаткові надходження становлять 371 899,00 грн  або 223 відсотки. Чималі кошти до громадської казни надійшли від СГ ТзОВ «Городище», ПОСП ім. Шевченка, СГПП «Несвіч» та «Амур», ФГ «Юр-Агро» і ТзОВ «Захід-Сітка».
Спеціальний фонд сільського бюджету (без урахування трансфертів) отримав 1 052 801,48 грн, що становить 102,78 відсотка до затверджених показників на рік з урахуванням змін. Найбільшу питому вагу у надходженнях спеціального фонду займають власні надходження бюджетних установ. 
Доброю мотивацією в діяльності самоврядного органу громади стала реалізація Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2018-2020 роки, завдяки якій зроблено поточний ремонт вуличного освітлення в с.Бережанка на вул.Широка, Центральна, в с.Михлин (Молодіжна, Паркова, Набережена) та с.Угринів (Молодіжна, Шевченка, Польова, Набережна).  Полагоджено мережу вуличного освітлення в с.Городище на вул.Центральна.  Виготовлялася кошторисна документація на реконструкцію кількох  мереж вуличного освітлення в інших селах громади. Опріч іншого, фінансувалися поточні та капітальні ремонти, електромонтажні роботи та з вогнезахисної обробки дерев’яних  конструкцій, часткового очищення водойм. На спорудження нового стадіону в с. Городище витрачено159 405,57 грн.
За рахунок власних асигнувань зроблено поточні ремонти кабінету інформатики, входу в харчоблок та самого харчоблоку (санвузла) Угринівського закладу загальної середньої освіти,  внутрішніх приміщень дитячого навчального закладу «Зірочка»,  харчоблоку в садочку «Росинка», шатрової покрівлі будинку культури у Бережанці,  приміщень Несвічівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. 
Розкошелювався сільський бюджет і на дороги місцевого значення, експлуатаційне утримання вулиць у населених пунктах громади та виготовлення кошторисної документації.
Упродовж 2020 року всі клубні та бібліотечні установи продовжувалисвою роботу згідно з планами та організовували культурно-дозвільну діяльність з дотриманням протиепідемічних заходів.
На кінець грудня минулого року року в п’яти закладах культури нараховувалось 23 клубних формування. У звітному періоді у будинках культури, клубах та  бібліотеках проведено 146 культурно-мистецьких заходів, значна кількість яких відбулася в онлайн-режимі.
– Аби більше не перевантажувати циферією аналіз нашої діяльності, – підсумовує голова громади Світлана Соколюк, – скажу, що, незважаючи на різного роду коронавірусні обмеження та перепони, наша спільнота зробила значний крок уперед у соціально-економічному та інфраструктурному розвитку. У цьому напрямку будемо рухатися й далі. Курс та орієнтири для цього визначено.

Володимир ПРИХОДЬКО.
Фото Віктора РАЙОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%