Володимир Гунчик: «Чиновник – не для апарату»

Володимир Гунчик: «Чиновник – не для апарату»

Призначення головою Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика не стало несподіванкою для волинян. Пригадується, ще навесні під час прес-конференції у Луцьку тоді ще майбутній Президент України Петро Порошенко зазначив: «У мене є Володимир Гунчик, людина, яку я знаю 20 років і якій довіряю. Кого мені ще треба?».

Відтак Володимира Петровича справедливо називають людиною Президента на Волині. А 24 липня 2014 р. глава держава підписав Указ №615/2014 про звільнення з посади голови Волинської облдержадміністрації Григорія Пустовіта. Наступним Указом – №616/2014 – призначив на цю посаду директора ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» Володимира Гунчика. Представлення відбулося в п’ятницю опівдні за участі першого заступника голови Адміністрації Президента України Геннадія Зубка. Зрештою, Геннадій Григорович фактом своєї участі в цьому офіційному заході підтвердив інформацію, яку повідомив першому заступникові голови облради Олександрові Пирожику та представникам родин мобілізованих волинян під час зустрічі в Києві 22 липня: призначення Володимира Гунчика відбудеться 25-го числа, і саме він братиме в ньому безпосередню участь.

До Луцька поважний гість прибув без запізнень. У супроводі Володимира Гунчика піднявся до бокового входу в приміщення облдержадміністрації. Тут же на них чекали Григорій Пустовіт та голова облради Валентин Вітер. Однак тут же були й родичі військовослужбовців Волині, які просили Геннадія Зубка про зустріч. 

«А де той заступник, з яким ми кілька днів тому говорили? Нема? – спитав одразу столичний керманич (маючи на увазі першого заступника голови облради Олександра Пирожика, – авт.), а тоді звернувся до матерів: – Ми сьогодні обов’язково зустрінемося і поговоримо. Обіцяю!».
За хвилин десять він зайде до сесійної зали, у передніх рядах якої – представники духовенства різних церков і котра як ніколи була багатолюдною (декому під час «офіційної інавгурації» довелося навіть стояти). На правах гостя Геннадія Зубка пропускають до президії першим, поруч місця займають Григорій Пустовіт, Володимир Гунчик та Валентин Вітер. Останній, до речі, під час представлення був мовчазним: публічно нічого не сказав ні на адресу Григорія Пустовіта, ні в бік Володимира Гунчика, хоча з Володимиром Петровичем обмінювався думками під час перебування в президії. У той же час треба нагадати: під час подібних заходів попередні голови облради Василь Дмитрук і Анатолій Грицюк виступали з трибуни та висловлювали ті чи інші побажання новопризначеному керівництву виконавчої гілки влади Волині.
Цікавий нюанс: «віжки правління» процесом інавгурації спочатку взяв на себе Григорій Пустовіт, він же і представив присутнім людей у президії і – зокрема – Володимира Петровича як «майбутнього голову облдержадміністрації». Вже за кілька хвилин Геннадій Зубко зачитає Указ Президента, вручить Григорієві Олександровичу букет розкішних троянд і подякує за роботу. А зала відгукнеться гучними оплесками. Щоправда, про причини кадрових змін у нашій облдерж-адміністрації Геннадій Григорович не сказав нічого.
Вручаючи посвідчення голови облдержадміністрації волинянину, добре відомому в області бізнесменові, який був депутатом облради одного з попередніх скликань (у лавах «Нашої України», до речі, – авт.) та навесні цього року очолював виборчий штаб Петра Порошенка, Геннадій Зубко наголосив: із цим документом він бере на себе й величезну відповідальність. Як і у випадку з Григорієм Пустовітом, подарував Володимирові Петровичу букет троянд, які вчасно піднесли дівчата в національних українських костюмах.
Згодом представник команди Президента Порошенка означив основні завдання, які треба буде реалізувати й тут, на Волині. Передовсім – консолідація: 
«Сьогодні всі повинні об’єднатися. Волинська область – складний регіон. Тут дуже багато політичних сил, громадських організацій. Але зараз такий час, що потрібно об’єднуватися. Бо іншого виходу нема. Або ми будемо існувати як держава Україна, або держави такої не буде. І тоді взагалі нікого не цікавитиме, яка громадська організація чого прагне». 
Далі – децентралізація: 
«Це – другий напрямок, в якому сьогодні рухається Президент. Ось приклад: тих, кого призначили на посади, в адміністрації та інші відомства, сьогодні нема на Сході. Там лишилися тільки люди, яких обирали і які взяли на себе відповідальність – голови сільських, селищних, міських рад». 
Аби ці завдання Володимирові Гунчику вдалося успішно втілити, Геннадій Зубко просив у волинян «прибрати гострі кути» і дати «кредит довіри хоча б на сто днів».
Згодом Володимир Петрович на це скаже: часу на сто днів нема, треба консолідувати зусилля, закачувати рукави і працювати… А тим часом до трибуни він запросив уже свого попередника Григорія Пустовіта. Ось якою була його промова:
«Кожна справа має свій початок і своє завершення. Кожен шлях, кожна дорога починається з першого кроку, але завжди є кінцевий пункт, куди ти прибуваєш. Ще чотири місяці тому я зробив свій перший крок як голова Волинської облдержадміністрації саме в цьому залі. Завдання, яке на ту пору стояло переді мною, та й перед усіма нами, було дуже складним, відповідальним. Але ми не мали права на помилку, не мали права оступитися. Ми пройшли той шлях спільно. Починали з облдержадміністрації, в якій не було жодного службовця, де перебували революційні сили. На жаль, на вулицях наших міст не було тоді представників управління МВС. Так сталося. Такі були події. Ми відновили структуру управління. Запрацювала система державного управління. Повернулися до нормального постреволюційного життя. Зуміли відновити економіку. 1 березня бюджет був виконаний лише на 93%. За перше півріччя ми виконали бюджет на 104,5%, додатково залучили 19 мільйонів гривень. 
Це результат наших із вами зусиль. Кожен волинянин незалежність держави відстоював на своєму робочому місці, виконуючи завдання, які стояли перед ним. За червень бюджет виконали уже на 117%. Це говорить про те, що в нас є повне розуміння і команда, яка працювала. Яка помилялася. Не без того. Але яка виправляла помилки і відчувала підтримку кожного волинянина. Дякую вам за підтримку. Ще більше дякую за критику. Дякую всім за те, що ми зуміли зберегти Волинь, не зупинилися і показали, що можемо бути кращими в Україні. Ми – одні з кращих за виконанням бюджету, треті – за темпами виробництва сільськогосподарської продукції, шості – за виробництвом сільськогосподарської продукції на одного мешканця, збільшили обсяг будівельних робіт… Хочу сьогодні побажати Володимирові Петровичу успіхів. Хочу, щоб позитивні надбання отримали додаткову динаміку. Щоб помилки, які ми допустили, були виправлені. А недопрацювання – продовжені. Ще раз дякую всім за спільну роботу! Хай нам усім щастить. Слава Україні!».
Зал знову відреагував гучними оплесками.
У свою чергу Володимир Гунчик із головної трибуни області постарався означити стратегічні завдання та принципи, довкола яких хотів би згуртувати потужну команду:
«Шановні колеги, друзі! Я маю право так казати, бо багатьох із вас знаю особисто, з багатьма працював. З деякими людьми робили бізнес, із політиками вирішували політичні питання, з громадою – громадські. Для мене ви всі – одна команда, яку я назвав би просто – волинська громада. Хочу подякувати Президенту України Петрові Олексійовичу Порошенку за високу довіру щодо призначення мене головою облдержадміністрації. Зроблю все, щоб волиняни, команда Президента не відчули негативу у зв’язку з моїм приходом на посаду. Постараюся зробити все, щоб громада розвивалася в такий складний для всіх час. Я розумію, що люди чекають змін, а зміни йдуть дуже повільно. Звичайно, цьому заважає війна.
Але неможливо у всьому звинувачувати військову агресію. Потрібно закачувати рукави і вирішувати нагальні проблеми, які стоять перед громадою. Потрібно консолідувати суспільство, всі патріотичні сили, щоб мінімізувати проблеми, які є в області, не перекладаючи їх на Кабінет Міністрів, Верховну Раду, команду Президента. Старатимуся робити все, щоб ці питання вирішувати в регіоні. У нас для цього є всі можливості. Ми – ворота з Європи в Україну. Ми маємо всі можливості показати, як Україна трансформується у вільного члена Євросоюзу. Маємо прекрасний ресурс, прекрасних людей. Ми вміємо це робити. Єдине – потрібно цього хотіти, старатися, змусити кожного на своєму місці професійно виконувати свою роботу. 
Я надіюся, що мені вдасться спільно із головою обласної ради і депутатським корпусом консолідувати всі демократичні сили, які є в цій залі та за її межами, представників громадських організацій, щоб гідно завершити 2014 рік. 
Одна людина сама не може зробити нічого. Потрібна підтримка громади. Потрібно бути відвертим і відкритим перед усією громадою. Тому другим завданням бачу відкритість влади. Я не бачу ніяких проблем в тому, щоб послідовно обговорювати з громадою ті завдання, які стоять перед нами. Виносити проблеми на розгляд різних органів влади, починаючи від селищної ради і закінчуючи обласною, та вирішувати їх. Відкритість влади – це головний шлях для боротьби з корупцією. Корупція крутиться там, де все закрито, де нема доступу до інформації, де засоби масової інформації та громадські організації відрізані від цих процесів. 
Я хотів би звернутися до працівників апарату облдержадміністрації. Не може людина сидіти на своєму робочому місці і чекати команд. Не може людина тратити робочий час, вичікуючи і займаючи посаду чітко для того, щоб не проявляти ініціативи. 
У найближчий час ми зустрінемося з депутатами селищних та районних рад. Я постараюся побувати в кожному районі, почути проблеми, які там є, обговорити всі питання з депутатським корпусом обласної ради. Але перед тим ми повинні все пропрацювати в структурах та підрозділах облдержадміністрації. Команда повинна відчувати відповідальність за кожне прийняте рішення. За ним – конкретні люди кожного регіону області. 
Хотів би, маючи можливість поспілкуватися із засобами масової інформації, сказати, що я відкритий. Обіцяю вам, щоб кожен місяць будемо проводити серйозну підсумкову роботу. Не чекати 100 днів, не чекати півроку... Кожна апаратна нарада в обласній адміністрації повинна починатися з того, що ми зробили з попередньої наради. 
Кожен керівник отримає доручення і повинен доповісти, що він зробив для громади. Нарада для наради не потрібна. Чиновник не потрібен для апарату. Апарат не для чиновників. Це люди, які мають працювати на суспільство. У нас у бізнесі, якщо керівник не виконував свої функції, бізнес зупинявся. Так повинно бути і в громаді. 
Будуть серйозні зміни у ставленні до роботи, пов’язаної з розвитком. Головне завдання – зберегти стабільність і створити умови, за яких волинська громада розвивається. Сьогодні значна кількість проблем зависла через те, що суспільство воює. 50 мільйонів гривень щоденно іде на війну. Я розумію бізнесменів, підприємців, але хочу сказати, що ми постараємося мінімізувати кожну проблему, яка виникла в області. Максимально зробити все, щоб бізнес не відчув байдужості влади. Але разом із тим, звертаючись до представників бізнесу, які присутні в цій залі, я хочу сказати: не розраховуйте на те, що завтра з Києва в область поллються гроші. Є статті витрат сьогодні, де набагато важливіше приймати рішення. Але якщо нема розвитку, громада не може жити. Тому потрібно зробити все для того, аби ту ситуацію, яку ми маємо сьогодні, проштовхувати для подальшого розвитку загалом. Я дуже розраховую на підтримку бізнесу в цьому питанні. 
Хотів би звернутися до присутніх в залі і всіх волинян щодо підготовки до зими. Я вважаю, це – найсерйозніша проблема, яку ми повинні вирішувати в кінці цього року. Напевне, не просто потрібно статистично обговорити питання ступеня готовності у районах чи містах, варто оцінити ситуацію загалом: наскільки ми готові сказати людям правду. Щоб сконцентруватися на тих моментах, які не дозволять завтра зупинити економіку області, залишити без опалення школи, дитячі садочки. Треба чітко визначити пріоритети та надати їм перевагу. Держава приймає непопулярні рішення. Нам із вами треба дивитися правді в очі, і з цієї трибуни, в цій залі, в цій будівлі обговорювати реальну ситуацію в області. Думаю, що ми всі це добре розуміємо. 
Я розраховую на підтримку депутатів усіх рівнів. На відданість працівників апаратів райдержадміністрацій. Хочу звернутися до всіх людей області з проханням максимально об’єднати зусилля для того, щоб Україна не втратила свою незалежність. Зробити все, щоб ті люди, які сьогодні на Сході країни і будуть, я впевнений у цьому, повертатися до нас, на рідну Волинь, відчули тепло земляків, турботу про них. Треба якнайшвидше завершити війну й поринути у мирний шлях розвитку суспільства. Хочу, щоб ефективність роботи державних адміністрацій мала конкретний результат. Хочу, щоб ми відчули реальну критику, але поряд із цим і реальну підтримку. Дуже хочу відчути плече і руку колег по роботі, депутатів, людей, які працюють за межами цієї зали, тому що ми – єдина команда. Зроблю все для того, щоби ні в якому разі не спрацювати гірше і показати: Волинь може стабільно розвиватися, тут є прекрасна команда, яка вирішує поставлені перед нею завдання. Все решта – в робочому режимі, в процесі спілкування. Я відкритий до розмови. Дякую за увагу».
Присутні оцінили виступ Володимира Гунчика також оплесками.
Однак на цьому розмова в залі не завершилася, адже запропонували ставити ті чи інші питання ті, хто перебував у президії. 
Першим такою нагодою скористався депутат облради від «Фронту Змін», бізнесмен Василь Столяр (до речі, в центральному апараті цієї партії у період виборів працював сам Геннадій Григорович, який потім став народним депутатом від списку «Батьківщини», а віднедавна написав заяву про вихід із цієї фракції, – авт.). Василь Андрійович поцікавився, чому й досі стиль та методи правоохоронних органів не змінилися в кращий бік. До речі, про місцевих генералів від міліції та прокуратури говорив і ще один виходець із «Фронту Змін» – нинішній заступник голови облради і заступник голови облосередку «Батьківщини» Ігор Гузь…
Словом, питань виявилося багато, ставили їх не від мікрофона, а прямо із залу, були вони різними й часом – не за адресою. Під час одного з виступів зал підвівся для хвилини мовчання: це запропонував колишній заступник голови облдержадміністрації та нинішній депутат облради Василь Байцим. У такий спосіб вшанували загиблих волинян під час Революції гідності та в зоні АТО.
А згодом перший заступник голови Адміністрації Президента Геннадій Зубко, вже екс-голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт та Володимир Гунчик, а також голова облради Валентин Вітер, провели коротку прес-конференцію. Після цього Володимир Петрович вирушив до свого робочого кабінету, а Геннадій Зубко – спілкуватися з батьками мобілізованих. 
До слова, Володимир Гунчик – уже 10-й керманич Волинської облдержадміністрації від часів здобуття української Незалежності. У різний час виконавчу гілку владу очолювали Володимир Блаженчук, Юрій Ленартович, Борис Клімчук, Анатолій Француз, Володимир Бондар, Микола Романюк, знову Борис Клімчук, Олександр Башкаленко і Григорій Пустовіт. В усіх випадках звільнень та призначень (окрім 1994-го, коли Борис Клімчук отримав посаду голови облради та Представника Президента на загальнообласних прямих виборах) відбувалася обов’язкова офіційна процедура, коли активу області зачитував президентські укази хтось зі столичного керівництва. Лише під час Помаранчевої революції Анатолій Француз не став накликати на свою голову народний гнів, а тому поїхав у невідомому напрямку по-англійськи, не попрощавшись. А в лютому ц. р., коли Олександр Башкаленко написав заяву про звільнення, після чого в. о. Президента Олександр Турчинов підписав відповідний документ про призначення Григорія Пустовіта, то ніхто зі столиці не приїхав ні для того, щоб про кадрову долю Олександра Костянтиновича повідомити, ні про нову посаду Григорія Олександровича.
Та й нинішнє призначення зафіксувало ще один рекорд Волині: Володимир Гунчик – уже четвертий за цей рік голова облдержадміністрації. Починав 2014-й на цій посаді Борис Клімчук, із 6 лютого до 2 березня був зоряний час Олександра Башкаленка, а Григорій Пустовіт приступив до виконання обов’язків із того ж березневого дня – 2-го числа.
Отож, поки в службовому кабінеті голови Володимир Гунчик одразу після офіційних заходів занурився в повсякденну роботу, його попередник Григорій Пустовіт планує очолити обласний виборчий штаб однієї з політичних сил. Як він сказав журналістам, після звільнення в його планах – п’ять днів відпочинку, зустріч із Юлією Тимошенко і ймовірна робота керівником виборчого штабу. Щодо інших цьогорічних попередників Володимира Петровича, то з різних причин участі в офіційному представленні вони не брали: їх або взагалі не запросили, або вони з власної ініціативи вирішили уникнути появи в сесійному залі, хоча є діючими депутатами.
Цікаво, що підтвердженням слів Григорія Пустовіта про концентрацію на роботі виборчого штабу став характерний факт. Саме в п’ятницю на Театральному майдані на кілька годин з’явився пропагандистський намет «Батьківщини», який згорнули одразу після того, як Геннадій Зубко та особи, котрі його супроводжували, відбули у столицю…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%