Лісовий день музею

Лісовий день музею

Напередодні Міжнародного свята музеїв у Ківерцівському краєзнавчому музеї відбувся День лісу. Його проведення ініціювали Волинське ОУЛМГ, облосередок Українського фонду культури та ДП «Ківерцівське ЛГ». Приурочений він всеукраїнській акції  «Створюємо ліси разом».

І хоч лісокультурна кампанія-2021 вже позаду, цього травневого дня музейний День лісу розпочався зі створення Алеї митців. Письменники, художники, журналісти, у тому числі й «Волинської газети», працівники ДП «Ківерцівське ЛГ», Ківерцівського національного природного заповідника «Цуманська пуща» висадили неподалік Лесиної груші при вході до музею 10 вартових – туй західних. 
Учасників цього дійства привітала голова Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури, директор Ківерцівського краєзнавчого музею Оксана Сущук. Прессекретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць передав усім вітання від начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка, зазначивши при цьому, що лісівники зацікавлені у співпраці з громадськістю. Свідченням цього є лісокультурні акції, зустрічі з представниками територіальних громад, озеленення сіл і містечок, допомога учнівським лісництвам, мистецькі дійства. Зокрема, за сприяння лісівників відбувся не один десяток лісоозернех пленерів, організатором яких виступив голова Волинського облосередку УФК Геннадій Сарапін. Цікаво про декоративну породу туй та її видову різноманітність розповів головний лісничий ДП «Ківерцівське ЛГ» Богдан Васюхник. 
На Лісовий день музею приїхали представники з обласного центру, прийшли жителі Ківерців. Майже музейною була розповідь досвідченого лісовода, екс-службовця ракетних військ стратегічного призначення та прикордонних військ України Валерія Пневського. Він нагадав про давню традицію наших предків.
– Садячи дерево у землю, потрібно у лунку покласти монетку і крихту хліба, – нагадав  Валерій Миколайович. – Тоді деревце обов’язково прийметься і виросте на славу садівникам.
Тож лісівники і музейники разом провели ще й майстер-клас з садівництва.
А створивши Алею митців, всі піднялися на другий поверх музею, де й відбулася мистецька частина Дня лісу – відкриття персональної виставки живопису відомого митця-житомирянина Сергія Носка. Понад два десятки його картин, що експонуються у музеї, присвячені мальовничому Волинському лісоозер’ю. Майже всі вони написані під час пленерів на Ковельщині, Любешівщині та Шаччині. 
Директорка музею Оксана Сущук наголосила на їхній колористиці та енергетиці, резонно зауваживши, що на хист митця чекає ще й Цуманська пуща. 
Приїхав на відкриття і автор картин. Його представив голова Волинського обласного осередку Українського фонду культури Геннадій Сарапін. Сергій працює у жанрах живопису, художньої графіки, портрету. На виставці представлено декілька картин з «лесиних місць»: краєвиди Ковельщини, зокрема, пейзажі з озера Нечимного, яке Леся Українка описала в «лісовій пісні». Також він акцентував увагу присутніх на унікальній, чи не єдиній у світі, авторській техніці відомого маляра, що поєднує у собі використання різних інструментів, головним з яких є ніж-клинок. Сам митець зауважив, що розробляв цю техніку упродовж десятиліть, назвав «клинкописом», підтвердив, що хоч вона і не занесена до авторських технік чи винаходів, аналогів їй немає.
– Я багато робив гравюр, – пригадав митець. – Попит на них був невеличкий, тож перейшов на живопис, оволодів багатьма техніками, зараз навчаю дітей, проводжу майстер-класи.
Сергій Носок каже, що його клинопис – дуже клопітка техніка, на створення картини йде днів чотири, а то й до місяця, тобто набагато більше часу, аніж олійними фарбами у традиційних техніках. 
– Це більш, аніж живопис, – мовить він. – Клинопис прийшов випробування часом.  
Своїми роздумами та емоціями про живописну серію Сергій Носка поділилися заступник голови Ківерцівської територіальної громади Юрій Тананайський, лауреат премії імені Ірини Вільде, письменник-ківерчанин Сергій Гупало, член НСЖУ Валерій Пневський, кінорежисерка-аматор Тамара Кваша, інженер-орнітолог Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Максим Рудик, член НСПУ Сергій Цюриць, заступник директора Ківерцівського краєзнавчого музею Степан Войчик, вчителька образотворчого мистецтва та початкових класів Ківерцівської експериментальної школи Галина Гаврилюк, її син-першокласник Захар, інженерка Тетяна Романюк та інші. 
Головний лісничий ДП «Ківерцівське ЛГ» Богдан Васюхник, передаючи присутнім вітання директора державного лісогосподарства Анатолія Ярмолюка, також розповів про лісокультурну кампанію, запевнивши, що мистецький «лісовий фактор» для майстрів пензля на найближче століття лісівники забезпечать.
З’явилася ідея майбутніх пленерів на Ківерцівщині, зокрема, й на теренах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».
Відтак присутні ознайомилися з експонатами краєзнавчого музею, високо оцінили його «лісову презентацію».
Йшлося також і про співпрацю Ківерцівської територіальної громади, ДП «Ківерцівське ЛГ», громадських організацій у питаннях озеленення м. Ківерці та сіл територіальної громади, упорядкування парків та скверів, зокрема, й нещодавно висадженого – імені Героя України Василя Мойсея. 

Володимир ПРИХОДЬКО.
Фото Віктора РАЙОВА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%