Депутати закликають зупинити екологічне лихо на Горохівщині

Депутати закликають зупинити екологічне лихо на Горохівщині

 У селі Ржищів Мар’янівської громади систематично горять торфовища якими мав би опікуватися ТзОВ «Стоянівський торфобрикетний завод».

Про це повідомляють у Волинській обласній раді.

Постійні пожежі створюють загрозу не тільки життю і здоров’ю місцевих мешканців, а й стають причиною екологічного лиха, йдеться у запиті депутата обласної ради Юрія Ройка.

Запит був оголошений під час сесії обласної ради 27 травня.

За словами ініціатора документа Юрія Ройка, щороку жителі Ржищева потерпають від їдкого диму і продуктів згоряння торфу. Адже впродовж десятків років із настанням тепла поблизу цього населеного пункту горять торфовища. Так, у 2009 році, пригадує депутат, пожежу приборкували півмісяця.  

«Йдеться про 400 га земель державної власності, - каже Юрій Ройко. – Протягом десятків років частину цієї площі орендує ТзОВ «Стоянівський торфобрикетний завод» Львівської області з метою видобування торфу та його вивезення».

У грудні 2020 року укладений додатковий договір до договору оренди між Волинською ОДА і ТзОВ «Стоянівський торфобрикетний завод» щодо надання земельної ділянки площею 108,1 га строком до 2037 року. В договорі оренди обумовлено, що орендар зобов’язаний обслуговувати земельну ділянку торфовищ загальною площею 412 га і у випадку виникнення пожеж сприяти їх усуненню.

«Насправді ж орендар опікується лише діяльнкою, яка задіяна для видобутку торфу (108,1 га) і уникає гасіння пожеж, які виникають за її межами», - констатує Юрій Ройко.

Тож в своєму запиті депутат просить аби орендодавець – Волинська ОДА – контролювала і вимагала від орендаря ТзОВ «Стоянівський торфобрикетний завод» виконання умов договору щодо обслуговування та сприяння в усуненні надзвичайних ситуацій, зокрема гасіння пожеж на площі 412 га, а не лише на ділянці де видобувається торф.

«Зважаючи, що на цих площах є потужні поклади торфу (до 16 м) було б доцільно провести перемовини із ДП «Волиньторф» та КП «Волиньприродресурс» щодо можливості залучення місцевих виробників для розробки та ефективного використання родовища торфу на основі господарських договорів», - наголосив в своєму запиті депутат.

Обранці громади запит колеги підтримали.

Анна АРТЮХ.
Фото із фейсбук-сторінки Волинської обласної ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%