Архів. 02.06.2021 р.

Архів. 02.06.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати... 


40 років тому

Листопад у червні

«В рахунок останніх днів листопада працюю я нині, – написала в газету прядильниця Луцького шовкового комбінату В. Якимчук. – Вже додаткового виготовила 9 тонн пряжі, а за рік спробую понад план довести це число до 12 тонн. Успіхами завдячую наставницям – Лідії Богуці та Фаїні Боценко. Разом із подругами Ніною Чепелею, Любов’ю Москвич підтримали почин комуністів працювати під девізом «Індивідуальний план трудового вкладу у виконання планів ХІХ п’ятирічки – кожному робітникові!».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).


30 років тому

Упертість – бичача!

«В обговоренні концепції Конституції 22 травня 1991 р. виступило 63 особи. Були відверті і небезпечні спроби провалити проект. Упертість деяких депутатів – бичача. Особливо реакційні Крим, Донецьк, Луганськ… Радикали закликають розпустити таку Верховну Раду УРСР».

(Андрій Бондарчук. «Хроніка волинського «камікадзе», 2012 р.).


20 років тому

Починав із «жолнєжа»

«У своїх 88 літ Андрій Березюк зі Старовижівщини не втомлюється пригадувати буремні події минулого… Друга світова війна почалася в нього зі служби в Війську Польському. Рядовий солдат-«жолнєж» пройшов вишкіл у піхотному полку у м. Любліні, а потім – на фронт. В одному з боїв їхній підрозділ розбили німці, так потрапив у гітлерівський полон. А з табору в м. Ґерліц – на роботу до бауера Пауля Зальцмана, який до українців ставився добре. Але згодом нацисти таки відправили їх у справжній концтабір для військовополонених…  Втекли з побратимами, через Перемишль дісталися на рідну Волинь, де був у числі «неблагонадійних». Потім все життя працював на залізниці».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).


10 років тому

У кого більше влади?

«Стільки журналістів одночасно в одному місці не збирав навіть найповажніший захід. На запрошення голови облдержадміністрації, депутата облради Бориса Клімчука в Палаці культури м. Луцька зібралися представники мас-медіа зі всієї області. Це відбулося одразу після традиційного Богослужіння в Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі, яке провів митрополит УПЦ КП Михаїл. А на сцені закладу культури Борис Клімчук не втомлювався щиро вітати на нагороджувати подарунками та грошовими преміями найкращих у професії, наголосивши: «Найпопулярніша гілка влади в Україні – журналістика! Без вас громадянського суспільства просто не було б. У кого з нас більше влади? Це у вас багато. Чесне слово: ви набагато потужніше впливаєте на людей, ніж ми, представники інших гілок влади… Розуміємо, що журналістика – то не просто професія, це поклик душі і служіння правді, яку розуміє кожен із вас. І тому це розуміння ставитися до журналістики професійно, самовіддано та чесно».

(«Волинська газета», 2011 р.).

На фото з архіву: Борис Клімчук на святі з нагоди Дня журналіста цілує руку заступниці головного редактора «Волинської газети» Олені Лівіцькій.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%