Архів. 09.06.2021 р.

Архів. 09.06.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати... 


100 років тому

Заборона української

«21 травня 1921 р. волинський воєвода видав наказ про повну заборону української мови в школах і установах. Рада Народних Комісарів УРСР із цього приводу направила в Варшаву ноту протесту, де зазначається: «Така поведінка польської вищої адміністрації є характерною для польської політики на Волині, метою якої є полонізація вказаних місцевостей».

(«Вісті ВУЦВК», 1921 р.).


90 років тому

Поліція стріляла…

«Під керівництвом комуністів 1 травня 1931 р. відбулись масові демонстрації і мітинги в багатьох містах і селах. Особливо велика демонстрація пройшла в Маневичах. З навколишніх сіл сюди прямували близько 2 тис. трудящих селян. Але на підході до Маневич польська поліція відкрила вогонь по демонстрантах, внаслідок 2 були вбиті, а 3 – поранені».

(«З історії Волинської обласної партійної організації», 1981 р.).


80 років тому

Переліт Гесса

«Заступник Адольфа ГітлераРудольф Гесс – ввечері 10 травня 1941 р. самочинно літаком вилетів у Велику Британію, де приземлився з парашутом. Німецькі інформаційні агентства повідомили, що він просто збожеволів. Англійська «Дейлі мейл» написала:  «Гесс дав нам шанс цього життєвого періоду. В наших руках людина, яка знає найближчі секрети нацистів, нацистські військові плани, слабкі сторони німецької зброї, думки Гітлера проти Сталіна, Франко та Муссоліні». Радянський уряд вважає, що ця заплутана історія ставить за мету зіпсувати дружні радянсько-німецькі взаємини».

(«Красная звезда», 1941 р.).

На фото «Історична Свобода»: Рудольф Гесс у 1933 і 1945 рр.


70 років тому

Що за Україна?

«Газета «Правда» надрукувала редакційну статтю «Проти ідеологічних перекручень у літературі», де піддано справедливій та жорсткій критиці  вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну»… Поет намагається оспівувати не радянську, не соціалістичну, а якусь одвічну Україну, Україну взагалі!».

(«Радянська Волинь», 1951 р.).


60 років тому

Сіяти кукурудзу!

«У постанові Бюро обкому партії зазначається, що деякі райкоми і райвиконкому легковажно ставляться до виконання важливого державного завдання по різкому збільшенню виробництва кукурудзи, некритично оцінюють стан справ, слабо контролюють роботу колгоспів і радгоспів, послабили партійну і радянську дисципліну».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%