Із життя громади

Із життя громади

Толока
Напередодні Великодних свят працівники Поромівської ОТГ провели толоку за контрольно-пропускним пунктом на кордоні з Польщею. 

Разом із головою Поромівської ТГ Олегом Савчуком до акції долучилися начальник відділу Надія Жук, директор Центру Наталія Анікієнко, т. в. о. начальника Служби у справах дітей Людмила Мельничук, директор Петрівського сільського клубу Людмила Дубницька, працівник сільської ради Віктор Борис та прикордонники. Вони прибрали територію довкіл пам’ятника, відкритого тут у 1985 році.День книги

У бібліотеці с. Морозовичі відбувся «День книги». Організувала і провела його бібліотекар Інна Борбель.Свято книголюбів зібрало дорослих і дітей, освітян, працівників культури та аматорської творчості. Були й почесні гості. Невимушеним та насиченим було спілкування з місцевими поетами Іваном Пуклею та автором багатьох книг, депутатом Володимир-Волинської районної ради Ярославом Гицем.
– В наш час, коли без інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга втрачає свою актуальність, –зазначив Поромівський сільський голова Олег Савчук. – Але це не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її радником, помічником, невичерпним джерелом мудрості.
Цей День був наповнений поезією та піснями поетів Прибужжя. 

Біля обеліска «Скорботній матері»
У старостинських округах Поромівської територіальної громади пройшли заходи, приурочені Дню пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у другій світовій війні. 
На урочистості в селі Поромів були присутні ветерани, вдови, особи народжені в Німеччині, воїни-інтернаціоналісти, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, учасники бойових дій та учасники ООС.
Зі словами вдячності і пошани звернувся до присутніх голова Поромівської територіальної громади Олег Савчук: «Сьогодні ми згадуємо та вшановуємо подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулася війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через наші села».
Олег Васильович побажав усім мирного неба, родинного благополуччя, довгих літ життя, міцного здоров’я та вручив матеріальну допомогу.
 «Щиро зичу усім нам жити в любові й злагоді, добробуті й міцному здоров’ї», – побажала у своєму виступі Надія Жук, начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Поромівської ТГ.
Гірлянду пам’яті до обеліска «Скорботній матері» поклали учні Поромівського ліцею.
Священник Святопокровської церки отець Віталій спільно з хористами відслужили панахиду за загиблими односельчанами.

Безпека
Відбулася робоча зустріч голови Поромівської територіальної громади Олега Савчука із заступником начальника  ДПРЧ №18 капітаном служби цивільного захисту Юрієм Новосадом. Йшлося про дотримання правил протипожежного захисту, стан адміністративних будівель громади. А передувала їй перевірка представників державної екологічної інспекції та дільничого офіцера селища Іваничі через підпали сухостою та сміття. Тоді за фактами загорання на причетних осіб було складено протоколи за статею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В ході інспекційного рейду проведено профілактичні бесіди з громадянами по недопущенню пожеж в екосистемі громади, доведено до відома нові розміри адміністративних стягнень за порушення правил пожежної безпеки та екологічного законодавства.
Безпековій складовій була приурочена й нарада директорів ЗЗСО та дошкільної освіти, в якій взяв участь Олег Савчук. На ній розглянуто підсумки атестації педагогічних працівників, підготовку до ліцензування, обговорена Постанова КМУ від 17 лютого 2021 року номер 104 про рівень епідемічної небезпеки поширення Covid – 19. З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

На шахту №10Голова Поромівської ТГ Олег Савчук взяв участь у робочому візиті очільника Володимир-Волинської районної державної адміністрації Юрія Лобача, першого заступника голови РДА Віктора Сапожнікова, заступника голови РДА Андрія Сторонського на шахту №10. Зі слів очільника району візит на копальню – це небхідність особисто оцінити будівельний стан шахти №10, перспективи її добудови та почути думку керівництва шахти, аби окреслити проблеми і знайти шляхи їх вирішення.

До рідної школи з ректором
До Старолішнянського ліцею Поромівської сіль­ської ради завітали ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось та директор навчально-наукового інституту неперервної освіти ВНУ ім. Лесі Українки, кандидат педагогічних наук та викладач університету, а в минулому учень цього навчального закладу Олег Дикий.

Відповідно між закладом освіти та університетом було підписано угоду про співпрацю, предметом якої є здійснення спільної діяльності для забезпечення інтелектуального розвитку молодих громадян, реалізації здібностей дітей і учнівської молоді, сприяння самовизначенню в майбутній професії та цільової підготовки здобувачів освіти ліцею до навчання в університеті. 
Гості подарували навчальному закладу 14 томів творів Лесі Українки.

Останній дзвоник
31 травня в усіх закладах загальної середньої освіти Поромівської територіальної громади пролунав Останній шкільний дзвінок, що сповістив про закінчення навчальних занять. Участь у святкових заходах взяли голова Поромівської територіальної громади Олег Савчук, працівники відділу освіти Надія Жук, Наталія Воробей, в. о. начальника служби у справах дітей Людмила Мельничук, директор Центру Наталія Анікієнко.Храм знань
Історія освіти с. Бужанка Іваничівського р-ну бере свій початок 1926 р. 
А до цього діти здобували освіту у сусідньому Поромові. Першим приміщенням школи в с. Бужанка служила клуня селянина Гиця Калини, а коли згодом постала біля церкви школа, вчителями були Євтух, Криворучко, Філлер, Теодорович. Важливою подією у громадському житті села став приїзд у Бужанку молодої енергійної вчительки із Галичини Клавдії Іванівни Селецької. Це був свіжий струмінь у патріотичному вихованні молоді, учнів. За її ініціативи розгорнулася культурно-масова робота на селі. Вона була ініціатором спорудження кургану – символічної могили – борцям за волю України. При школі вчителька організувала курси куховарства для дівчат старших класів і молоді села.
У 1960 р. в центрі села була збудована 8-річна школа. Її засновником та першим директором був Микола Матвійович Корзонюк, який впродовж усього свого життя займався вивченням історії Прибузького краю, археологією, топонімікою, фольклором, етнографією. За видання «Словника західно-волинських говірок» він став лауреатом Волинської літературно-мистецької премії ім. А. Ю. Кримського. До 80-річчя з дня народження Миколи Корзонюка було відкрито меморіальну дошку. 
У 1988 р. гостинно відчинила двері новобудова – восьмирічна школа, розрахована на 165 місць. Школа збудована на кошти місцевого колгоспу. У 1989 р. відбулася реорганізація восьмирічної школи у середню. 
Гармонійно розвинену особистість учня допомагають формувати різноманітні форми і методи на уроках, предметні шкільні секції, вокальний, образотворчий, хореографічний, військово-патріотичний гуртки. У школі діють шкільна республіка «ТЕМП», музей Миколи Корзонюка, функціонують спортивна і тренажерні зали. Багато років поспіль учні школи беруть активну участь в акціях, конкурсах, проводять науково-дослідницьку і пошукову роботу.

Для пенсіонерів 
Підписано угоду про співпрацю між головним управління пенсійного фонду України у Волинській області та Поромівською сільською радою з метою якісного та ефективного обслуговування громадян спеціалістами головного управління на території Поромівської територіальної громади. Спеціаліст головного управління пенсійного фонду України у Поромівській сільській раді надаватиме послуги відповідно до затвердженого графіку прийому – другий вівторок місяця з 10 год 00 хв до 13 год 00 хв.

Подяка
Поромівська територіальна громада, висловлює вдячність за спонсорську допомогу надану інтернет магазином Skarby, для проведення закладами культури громади Дня захисту дітей.

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%