Творчий вечір Ярослава Гицяослава Гиця

Творчий вечір Ярослава Гицяослава Гиця

Ярослава Гиця знають не лише у рідному селі Бужанка, але й далеко за межами.

Він Людина творча, у тандемі з композитором Олександром Каліщуком створив чимало прекрасних пісень, серед яких на особливому місці – гімни сіл. Їхньому авторству належить аж два славені Нововолинську. Незважаючи на поважний вік, Ярослав Григорович веде активний спосіб життя. Він – депутат Володимир-Волинської районної ради 8 скликання, громадський активіст, голова літературно-мистецької вітальні «Мамина криниця», що працює при Нововолинській центральній міській бібліотеці, людина багатогранних захоплень та цікавої долі. Його душа і серце промовляють через поетичне слово. На творчому вечері під назвою «Засіваю добром щедру ниву святу…», присвяченому Ярославу Григоровичу Гицю, виступили колективи аматорської творчості Поромівської громади, сіл Іваничівщини та міста Нововолинськ. Вони виконали пісні на слова поета. Ведуча, директорка Нововолинської центральної бібліотечної системи Світлана Кухарук, познайомила гостей заходу з творчим шляхом Ярослава Григоровича. 
– Вірші Ярослава Гиця наповнені великою любов’ю до України, глибокою повагою до традицій нашого народу, щирою вірою у кращу долю Батьківщини та гіркою тугою за Героями, що поклали заради неї життя, – мовила розпорядниця творчого заходу.
В одному з інтерв’ю Валентині Петрощук, Ярослав Григорович розповів, що його трудовий стаж нараховує майже півстоліття. Значна частина з них – робота в сільському господарстві. Зокрема, у колгоспі «Хлібороб», де він працював чверть століття на посадах бригадира, головного бухгалтера, заступника голови і керівника господарства. А пізніше 5 років був заступником голови Іваничівської райдержадміністрації. 
«Скажу відверто: я з діда-прадіда хлібороб, – мовив кореспондентці. – Тому й тепер отримую найбільше задоволення, працюючи на землі».
– За плечима у вас неабиякий досвід, як у політика. Мабуть, особливо пам’ятний час, коли були помічником народного депутата?
– Своїх політичних поглядів не міняю впродовж багатьох років. А про той час, коли був помічником народного депутата Володимира Карпука, у мене тільки приємні спогади. Адже мав честь працювати з людиною – взірцем патріотизму і порядності. Свого часу тричі обирався депутатом Іваничівської районної ради. Не хочу, щоб сприйняли це як похвалу, але досконало вивчив питання бюджету, і впевнений, що набутий досвід знадобиться у теперішній депутатській діяльності. Не секрет, що нині новостворені районні ради - у стадії становлення. Як буде далі - покаже час. Щодо бюджету району, то він, на мою думку, не відповідає ще запитам цієї великої громади.
– Ще тільки почалася робота у новоствореній раді, а саме ваші ініціативи підтримали на сесійному засіданні. Коротко розкажіть про це.
– Вважаю, що на даному етапі розвитку територіальної громади району необхідно сконцентрувати зусилля на об’єднанні культурно-історичних і звичаєвих традицій Волинського Надбужжя. І тому підтримав ініціативу директорки Нововолинської централізованої бібліотечної системи Світлани Кухарук про визнання 2021 року роком Олександра Каліщука, який торує шлях до свого дев’яносторіччя. Вважаю, що це хороший приклад для молоді та для об’єднання району. І щиро вдячний депутатам Володимир-Волинської районної ради за підтримку моєї ініціативи щодо розширення цього заходу на території району. Також вніс пропозицію започаткувати в районі проведення фестивалів-конкурсів народного фольклору імені відомого краєзнавця з Бужанки Миколи Матвійовича Корзонюка. До речі, у цьому році має вийти у світ його піввікова праця, де зібрано більш як пів тисячі автентичних творів народного фольклору.
– Ви й досі займаєтеся сільським господарством, активною політичною роботою та знаходите можливість для творчості і ваша поезія має вже свого читача. Як знаходите для всього час?
– Вірші пишу з дитинства і до сьогодні. Уже вдалося видати, переважно за власний кошт, п’ять збірок. Готові до друку ще стільки ж. Та бракує коштів. Принагідно хочу щиро подякувати всім шанувальникам моєї поезії, яку тепер частенько виставляю у мережі Фейсбук. А час для написання нових поезій – безсонні, як переважно у мої роки, ночі. Навіюють лірику і чудові краєвиди рідної синьоокої Волині, яку люблю безмежно.
Творчий вечір закінчився сердечними вітаннями Ярославові Григоровичу від колег-депутатів, голови Володимир-Волинської районної ради та представників духовенства. Зі словами вітання звернувся до Ярослава Гиця і голова Поромівської територіальної громади Олег Савчук: «Нехай завжди буде з Вами творча окриленість, наснага, оптимізм та народне визнання! Бажаю подальших успіхів у здійсненні всіх задумів, невичерпної енергії, пошуку ідей у повсякденній праці, а подальша життєва дорога нехай завжди веде до омріяних вершин!».

Підготував Сергій ЦЮРИЦЬ.

Ярослав Гиць
Прибужжя
О, моє рідне, дороге Прибужжя,
Ти над роками молодо пливеш,
Завжди у серці щиру гордість будиш,
Поезіями й піснями ти живеш.
 
Хвилює вітер колоскову ниву,
Сади розлогі обняли село,
Ти – моє щастя і духовні крила,
Та творчості цілюще джерело.
 
Вмиваєш ноги росянистим лугом,
Бадьориш прохолодою в гаю,
Куточок райський ти над тихим Бугом,
Перлина у Волинському краю.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%