БУДЕ ЖИТИ СТО ВІКІВ РІДНИЙ НАШ ГОРОХІВ

БУДЕ ЖИТИ СТО ВІКІВ  РІДНИЙ НАШ ГОРОХІВ

У цьому ще раз переконало урочисте масштабне й прегарне відзначення 781-их іменин нашого міста.

Уже стало знаковою традицією, що іменини Горохова гармонійно поєднуються з Вознесінням Господнім. Таке життя воєдино духовного й світського начал надає Дню славного міста рідної Волині особливої святковості й урочистості.
Зранку в Свято-Вознесенському храмі возносилася Творцеві величава Літургія, глибоко зворушливо лунали піснеспіви церковного хору. Разом із старшим деканом, настоятелем святині Української Православної Церкви о.Андрієм Сидором керівники Горохова, його жителі й гості дякували Богові за все те добре, що Він посилає, молитовно просили в Нього благословення на закінчення довготривалої російсько-української війни на Донбасі, на щасливе мирне майбутнє рідного краю, всієї України.
Про святкування «Волинській газеті» першою повідала  начальник відділу організаційної та кадрової роботи територіальної громади Інна Сафонік.  
– Сьогодні ми відзначаємо 781 річницю Дня міста Горохова, – інформує Інна Ігорівна. – Святкові заходи розпочалися у нас з десятої години: святкової Божественної літургії у Свято-Вознесенському храмі Української православної церкви. О 10.30 на стадіоні «Колос» відкрився турнір з футболу, а в приміщенні спортивної школи змагаються любителі настільного тенісу.З чотирнадцятої години місцевих жителів та наших гостей радуватиме своїми мелодіями  міський духовий оркестр, а також розпочнуться дитячі розваги. Для них працюватимуть різні атракціони. Протягом дня бажаючі матимуть змогу оглянути стенд «Світлини минулого» – це своєрідна екскурсія у минулі віки та роки нашого старовинного і водночас молодого міста. 
Згодом розпочнеться святковий концерт для учасників такого своєрідного дійства. Відкриють його о п’ятнадцятій годині дитячі колективі під гаслом: «У щасливому місті – щасливі діти». Мої діти також будуть задіяні. А вже о сімнадцятій годині свято набуде офіційного статусу, коли слово до присутніх мовлять гості та наш міський голова Віктор Годик. Після того місцеві аматорські колективи веселитимуть усіх учасників. Концерт об’єднаний єдиною назвою: «Не має кращої землі, ніж та, де ти живеш».
– Це свято проходить не вперше?
– Свято проводиться не вперше. Минулого року ми його не проводили у зв’язку з коронавірусною  ситуацією. Люди трохи вже заскучали, хочуть потрохи зустрічатися та спілкуватися один з одним. Тож такі заходи варто проводити. До Covid-19 таке свято також проводили, на яке запрошували аматорські колективи. Було весело, думаю, що так само буде і сьогодні.Урочисте відкриття свята розпочалося з молитви з настоятелем Свято-Вознесенського храму о.Андрієм Сидором, його мудрої проповіді про те, щоб у розвагах не забували, що триває війна й гинуть мужні захисники України, що для перемоги над загарбниками здобуття територіальної цілісності, в найпершу чергу потрібні духовна єдність і патріотизм.
Реальність сувора, нинішнім поколінням випав непростий період із багатьма викликами, неабиякими випробуваннями. Крім жорстокої кровопролитної війни на Донбасі, чимало життів забрала пандемія коронавірусу. Торік у зв’язку з обмеженнями та заборонами карантину не можна було, як у попередні роки, урочисто та масово відзначити ювілейні 780-ті іменини Горохова. І міська рада, особисто Віктор Годик, здійснили велику організаційну роботу, доклали всіх зусиль, щоб подарувати новоутвореній в ході адміністративної реформи чималій територіальній громаді велику радість і душевне задоволення, упевненість у завтрашньому дневі. І свято вдалося, як ніколи раніше, урочистим масштабним і дуже прегарним.
Великою була його масовість, бо в карантині люди вже засумували  за живим спілкуванням, відчуттям великої єдиної родини. У Горохів прибуло чимало гостей із Луцька, з Берестечківської, Мар’янівської і Городищенської територіальних громад. Напередодні свята була можливість у пересувному кінотеатрі подивитися документальний фільм про Горохів, про його велику й складну історію, її творців – трудолюбивих і талановитих людей, закоханих у рідний край козацької слави, теренів повстанської боротьби за волю України, хороших патріотичних і трудових традицій. Звечора було також розгорнуто чимало атракціонів, привезли навіть мініелектропотяг, на якому з великою радістю й з найбільшим задоволенням каталися протягом Дня Горохова діти зі своїми татами й мамами.
Після завершення Богослужіння в Свято-Вознесенському храмі скликав на свято улюбленими в народі мелодіями великий духовий оркестр Церкви ХВЄ міста Горохова – керівник досвідчений, талановитий і шанований музикант Віктор Назарчук. До слова, Горохів здавна славився своєю неповторною духовою музикою. Духовий оркестр був при його «Просвіті», якій цьогоріч виповнюється ювілейних сто років. Кілька літ тому з ініціативи Віктора Годика творчий колектив із ветеранів-духовиків було організовано при міській раді. Для них закупили сорочки-вишиванки, солом’яні брилі. Ветерани-музиканти не раз чарували публіку глибоко зворушливими мелодіями духового оркестру на мистецьких подіях у сквері нашого міста, брали участь у святковому концерті з нагоди 781-их іменин Горохова.
Його позивними стала мелодія крилатої пісні нашого славного земляка, Заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина Волині Степана Кривенького. З нагоди 80-річчя від Дня його народження та на вшанування пам’яті про незабутнього Піснедара за рішенням міської ради, 2021-ий оголошено на Горохівщині Роком Степана Кривенького. Він, талановитий композитор і віртуозний музикант, нерозлучний із своїм надійним другом – баяном, мабуть, і на Святих Небесах дивився привітним і доброзичливим поглядом із великого білборда на головний майдан, де відбувалося дійство, й був вдячний створеному ним народному аматорському хору «Хлібодар» Вільхівського будинку культури за те, що так свято береже перлини його душі, віддані людям, що так задушевно співав його пісні в святковому концерті.
Хай у щасті й добрі
Завжди буде наш дім,
Хай лунають пісні солов’їні.
Ти живи сто віків,
Рідний мій Горохів,
Рідне місто моєї Волині, -
бажав Горохову Степан Кривенький у своїй «Пісні про Горохів». Перефразовуючи ці слова, можна сказати: буде жити сто віків рідний наш Горохів. У цьому ще раз переконало урочисте відзначення його 781-их іменин, оптимістичні побажання багатьох промовців. За добрим християнським звичаєм, ведучі – директор і методист НД «Просвіта» Тарас Гриб й Іванна Шлапак запросили на імпровізовану, прикрашену гірляндами й квітами сцену настоятеля Свято-Вознесенського храму о.Андрія Сидора. Про спільну молитву з ним, його повчальну проповідь згадувалося вище.
Оплесками зустріли присутні горохівчанина, голову обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, заступника голови Луцької райдержадміністрації, депутата Волинської обласної ради Григорія Павловича. В своєму виступі він від імені голови Луцької РДА Володимира Кеца, від себе особисто сердечно привітав горохівчан зі святом. Як зазначив Григорій Григорович, тісна співпраця Луцької райдержадміністрації і Горохівської міської ради була й залишиться на високому рівні. Всі спільні проєкти чи пропозиції щодо розбудови Горохова не залишаться поза увагою.
Доброзичливими, щедрими на хороші побажання горохівчанам, усій територіальній громаді були вітальні віншування від інших гостей. Депутат обласної ради Тарас Щерблюк у своєму виступі акцентував увагу на тому, що одна з найбільших Горохівська територіальна громада – потужна, в неї хороший перспективний соціально-економічний розвиток. Тим більше, якщо в неї є такі успішні інвестори, як засновник групи компаній торгової марки «Вілія» присутній на іменинах Горохова Євген Дудка. Ця компанія проводитиме 25 червня 2021 року показовий день поля в Мирному, невдовзі біля цього села буде відкрито аеродром, який увічнюватиме ім’я Степана Кривенького.Варті уваги мудрі й далекоглядні слова голови Берестечківської міської ради Ігоря Грудзевича. Він, зокрема, сказав: незважаючи на те, що адміністративна реформа роз’єднала Горохівський район на окремі територіальні громади і вони тепер входять до складу Луцького району, Горохівщина залишиться на Волині як історично сформований регіон із багатьма своїми славними традиціями, а територіальні громади тісно співпрацюватимуть між собою.
Аплодисментами супроводжувався вітальний виступ Горохівського міського голови Віктора Годика. Це свідчило про те, що він – один із найдосвідченіших і найавторитетніших міських голів європейського рівня. Найкращі риси турботливості про рідний край перейняв і від патріота Волині Бориса Клімчука. Попри свій відносно молодий вік – Вікторові Годику в березні виповнилося 45 років – це потужна особистість зі своїм філософським баченням ролі хліборобського Горохівського краю в українськім державницькім просторі. В своєму вітальному слові Віктор Леонідович наголосив:
- І маленьке місто може стати Всесвітом, коли в ньому живуть і працюють ті, кого ти любиш, поважаєш і шануєш, примножуєш радощі, ділиш навпіл труднощі. Всі ми і кожен із нас – творці сьогодення, спадкоємне продовження історії нашого рідного Горохова.
Віктор Годик і секретар міської ради Наталія Ковальчук вручили Грамоти й пам’ятні сувеніри, виготовлені умільцями Горохівського БДЮТ (директорка Світлана Сов’як), Благодійної місії «Сонце любові» (президент Ольга Дубінська), за вагомий особистий вклад у духовний, соціально-економічний, освітньо-культурний, спортивний та інші напрямки розвитку територіальної громади: старшому декану Горохівського деканату ПЦУ, настоятелю Свято-Вознесенського храму о.Андрію Сидору, батькові-вихователю дитячого будинку сімейного типу Аркадію Номінату, засновнику групи компаній ТМ «Вілія» Євгенові Дудці, бенефіціару ТзОВ «Завод Горсталь» Андрію Самкову, старості Вікторові Коритку, керівникові СФГ «Зоря», депутатові Горохівської міської ради Степанові Сайкевичу, вчительці математики Горохівського ліцею №2 Ірині Жаловазі, учителю інформатики Горохівського ліцею №2 імені Івана Франка Валерію Кулаю, учениці 11-го класу Горохівського ліцею №2 Олені Івашко, студентці ІІІ курсу агрономічного відділення Горохівського коледжу ЛНАУ Тетяні Онофрій, колективам Горохівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній райвійськкомат), КП «Горохівський центр первинної медичної допомоги», КДЮСШ імені Олександра Баламута, Горохівського ліцею №1 імені Івана Франка, срібну призерку чемпіонату України з боксу, кандидатку в майстри спорту Вікторії Захарчук, художнику-оформлювачу музейного секторя НД «Просвіта» Василю Музичуку, двірниці ТзОВ «Еталон» Олені Янюк, ескаваторнику Виробничого управління житлово-комунального господарства Андрію Люблюку та директорові муніципальної варти Сергію Сальнікову.
Увагу учасників свята привертали стенди старовинних світлин із архівів багатьох родин горохівчан. Ці добре збережені фото представили та інформаційно коментували директор народного історичного музею Ігор Шешко та художник-оформлювач Василь Музичук. Чимало шанувальників художнього слова оглянули книжкову виставку в центральній бібліотеці для дорослих, присвячену творчості знаменитих синів та дочок Горохівщини. Була черга небайдужих і дітей, і дорослих біля виставок робіт народних умільців, майстер-класів керівників гуртків Горохівського БДЮТ.
Вабило до себе культурно-мистецьке містечко фольклорних колективів територіальної громади. В ньому були розгорнуті оздоблені в народному стилі курені закладів культури сіл Холонів – керівник Тетяна Притула, Пустомити – Галина Сушицька, Мирне – Галина Гребенюк, Ватин – Ганна Власюк, Підбереззя – Лариса Лавринюк, Лемешів – Валентина Лем, Печихвости – Ірина Каштелян, Пірванче – Мар’яна Рубаха й Стрільче – Тетяна Коберник. Міська рада відзначила фольклорні колективи Подяками.
Таких же нагород удостоєні учасники концертної програми «У щасливому місті – щасливі діти», підготовленої БДЮТ Горохова – директорка Світлана Сов’як. Щасливі та радісно усміхнені були й батьки, коли їх синочки та донечки гарно танцювали в творчих колективах БДЮТ «Мрійки», «Мрія», «Посмішка» і «Калинонька», так мило й задушевно співали в хорі «Щедрик» і вокальному ансамблі «Зорепад». Крім цих колективів, подяки міської ради одержали вокальний дует у складі Марти Третяк і Олександри Романюк, солісти Богдан Бойко – учень Горохівського ліцею №2 і сопілкар Дмитро Мороз – учень Горохівської музичної школи та інші.
Прекрасним мистецьким музично-пісенним букетом прикрасили барвисте й багатогранне святкове дійство «Освітянка», «Хлібодар», творчі колективи НД «Просвіта» Горохова, Горохівської музичної школи інші.
Душевну насолоду й гарний настрій подарували горохівчанам своїм концертом улюбленці публіки Ілля Найда та Василь Мельникович. Завершилося відзначення іменин Горохова святковим гулянням із народним аматорським гуртом «Відлуння».

Олег ДІДИК. 

На фото Віктора РАЙОВА: під час святкування іменин Горохова.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%