Архів. 23.06.2021 р.

Архів. 23.06.2021 р.


Про що повідомляли офіційні газети. Або були змушені замовчувати.


90 років тому

Хліб і голод

«Київ бив на сполох, що закінчується продовольство. Просив центральну владу швидко поставити в Україну хліб відповідно до поставлених норм. Москва натомість сполошилася, що не виконуються експортні поставки зерна за кордон. Радянська влада мала призначити винних у низькій якості збирання врожаю. На цю роль вибрали найнижчі щаблі партійної ієрархії. Їхня вина мала полягати в тому, що вони не долучилися до боротьби за хліб і повірили в казки про голодних селян. Тож проблема полягала в некомпетентності місцевої влади, а не в поганій погоді чи неврожаї. Тож Україна отримує вказівку різко збільшити поставки хліба».

(«The Times», 1931 р.).


80 років тому

Іго та онімечування

«170 дивізій німців, озброєних тисячами танків і літаків, були наближені до кордонів СССР і зненацька кинуті проти Країни Рад… Ворог… ставить своєю ціллю… винищення державності росіян, українців, білорусів… їх онімечування, їх перетворення в рабів, а метою СССР у цій війні є… не лише ліквідація небезпеки над своєю країною, але й допомога народам Європи, які стогнуть під ігом німецького фашизму».

(И. Сталин, «Краткая биография», 1947 р.).


70 років тому

Партія і колгосп

«У 1951 р. артіль ім.. Карла Маркса с. Березовичі Володимир-Волинського р-ну створила первинну партійну організацію. Своїм секретарем комуністи обрали Г. А. Макаревич, яка разом із головою колгоспу, комуністом М. Ф. Динькою всю свою діяльність спрямували на… використання передового досвіду колгоспного виробництва, що сприяло виконанню плану розвитку артілі. На відкритих партійних зборах комуністи разом із усім населенням вирішували виробничі питання колгоспу і села, зокрема – зселення селян із хуторів, слухали звіти бригадирів, ланкових і завфермами, обговорювали заходи по боротьбі з окремими недоліками».

(«Слово правди», 1951 р.).


60 років тому

Грошова реформа

«Із постанови від 16 травня 1961 р.: «ЦК КПСС і Рада Міністрів СССР відзначають, що перехід на новий масштаб цін і обмін грошей (із 2 січня до 2 квітня, курс обміну – 1 до 10, – ред.) пройшли організовано, з дотриманням всіх передбачених умов і термінів здійснення цього важливого народногосподарського заходу. Новий радянський рубль із великою довірою сприйнятий населенням і міцно увійшов в господарський оборот… Як відомо, всі грошові реформи в капіталістичних країнах проводяться в інтересах експлуататорських класів і супроводжуються у підсумку зниженням життєвого рівня трудящих. Заходи щодо переходу на новий масштаб цін і обміну грошей проведені в СССР із дотриманням інтересів населення і держави, в результаті їх здійснення населенням отримало ряд вигод».

(«Радянська Україна», 1961 р.).

На фото з «Вікіпедії»: купюра номіналом 1 рубль зразка 1961  р., яку обмінювали на банкноту 10 руб. зразка 1947 р.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%