Звільнити і закрити

Звільнити і закрити

Депутати Волинської обласної ради ухвалили звернення до Верховної Ради України щодо ситуації в Білорусі та з вимогою докласти максимум зусиль щодо звільнення опозиційного журналіста Романа Протасєвіча. А також – заборонити діяльність кремлівських проєктів – ПОЗЖ і «Партію Шарія».

В тексті звернення, який ухвалено 27 травня ц. р., обранці волинської громади вимагають персональних санкцій для тих, хто захопив опозиційного журналіста Романа Протасєвіча, а також його звільнення, припинити закупівлю товарів і послуг з Білорусі та посилити роботу українських спецслужб. Ініціатором звернення стала депутатка обласної ради від «Європейської Солідарності» Юлія Вусенко. У редакційну колегію щодо ухвалення остаточного тексту увійшли також представники інших фракцій облради: «За майбутнє», «Слуга народу», «Свобода», «Батьківщина», «Сила і Честь», «Аграрна партія України».
У тексті документу зазначається, що депутати Волинської обласної ради, яку очолюють Григорій Недопад (голова, «За майбутнє»), Юрій Поліщук (перший заступник, «Свобода») та Григорій Пустовіт (заступник, «Батьківщина), звертаються до Верховної Ради України щодо безпрецедентної ситуації в Республіці Білорусь, яка склалася у зв’язку з перехопленням цивільного літака ірландської авіакомпанії «Ryanair» у повітряному просторі цієї країни і подальшим арештом опозиційного журналіста Романа Протасєвіча та інших осіб, і яка несе реальну загрозу європейським демократичним цінностям.
«Такі дії, вчинені за наказом самопроголошеного президента Аляксандра Лукашенка, є нічим іншим, як повітряним піратством. Посадити пасажирський літак під загрозою збиття – це безпрецедентне порушення усіх можливих міжнародних норм та законів. Вважаємо, що Білорусь має негайно відпустити на волю опозиційного журналіста Романа Протасєвіча, «вина» якого полягає лише у відстоюванні демократичних принципів і цінностей, зокрема – права опозиції мати відмінну думку та права на протест. Тим часом репресії, що розгорнулися проти опозиціонерів у Білорусі, фактично ставлять Лукашенка поза законом у цивілізованому світі та Україні», – йдеться в тексті звернення.
Як наголошує пресслужба облради, у зв’язку з вищенаведеними фактами депутати вимагають:
«Запровадити персональні санкції стосовно натхненників та виконавців злочину з перехоплення цивільного літака у повітряному просторі Республіки Білорусь та подальшого арешту опозиційного журналіста Романа Протасєвіча та інших осіб; прийняти постанову з вимогою негайного звільнення Романа Протасєвіча та інших політв’язнів режиму Лукашенка; негайно припинити закупівлю товарів та послуг, вироблених у Білорусі як на державних, так і на формально приватних підприємствах, що пов’язані з підсанкційними офіційними особами Білорусі; адже кожна сплачена ним гривня чи євро – це ув’язнення й тортури білоруських громадян за намагання жити у демократичній державі, вільній від КҐБ та диктаторів а також посилити роботу українських спецслужб для нейтралізації загроз задля життя і здоров’я опонентів білоруської тиранії, які знайшли притулок в Україні».
За звернення проголосували фактично усі фракції облради, які також ухвалили заклик до центральної влади заборонити в Україні діяльність таких структур як «Опозиційна платформа – За життя» та «Партія Шарія».

Світлана КОМА.

На фото авторки: герб і прапор Волинської області.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (582) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%