Сторінками минулого

Сторінками минулого

Фотофакт
Президент Речі Посполитої Ігнатій Мосціцький під час відвідин православного храму у Луцьку.
(«Національний архів Польщі», 1929 р.)
80 років тому
Хроніка Волині
– У с. Звинячі Г. Гамлюк під час на урочищу Ліпники виорав разом з глиняним горщиком 137 срібних і 617 мідних монет, які походять з 1626-1627 року, чим заопікувалася адміністраційна влада.
– Державна Професійна Жіноча Школа в Луцьку зорганізувала виставку праць своїх учениць, як вислід річної науки.
– З невідомої причини в с. Бортневі Хотячівської гміни на Володимирщині вибухла величезна пожежа, причому згоріло дощенту 34 будинки. Випадків у людях не було. Є підозріння, що пожежа повстала завдяки злочинному підпалу.
(«Українська нива», 1934 р.) 
55 років тому
Велицькі антимеханізатори
Часто тваринники артілі ім. Кірова с. Велицьк, критикували своїх керівників за те, що вони не дбають за механізацію трудомістких процесів праці. Колгосп придбав електродоїльні апарати, але уже рік вони лежать без дії.
(«Прапор Леніна», 1959 р.)
30 років тому
Космічна вахта
Триває космічна вахта Леоніда Кизима, Володимира Соловйова і Олега Атькова на борту науково-дослідного комплексу «Салют-7» – «Союз-Т-11» – «Прогресс-22». Програма польоту в минулі дні включала в себе технічні експерименти по визначенню атмосфери поблизу комплексу, регламентні профілактичні роботи на станції.
(«Радянська Волинь», 1984 р.)
Присяга на вірність
Цей урочистий день добре запам’ятається молодим працівникам міліції присягою на вірність своєму народові, соціалістичній Батьківщині. З пам’ятною подією їх поздоровили не лише товариші по роботі – працівники Рожищенського райвідділу внутрішніх справ. Нове поповнення щиро привітав ветеран міліції С. Г. Санін, якому довелося в суворі сорокові роки боротися з оунівськими бандами. За хоробрість у ті дні він був нагороджений орденом Вітчизняної війни першого ступеня. 
(«Світло Жовтня», 1984 р.)
10 років тому
Виборіада
– Керівник блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко та лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз уклали угоду, що, за їхніми словами, має забезпечити чесність президентських виборів цієї осені.
– 20 кандидатів на пост Президента: можливо, саме з такої кількості імен у списку 31 жовтня цього року доведеться нам із вами вибирати найдостойнішого (серед бажаючих потрапити у число кандидатів у президенти є й волинянин Олександр Главацький). Втім остаточний перелік «рятівників нації» і тверезомислячих політиків отримаємо у вівторок, тобто після завершення реєстрації.
(«Досвітня зоря», 2004 р.)
5 років тому
Різнополюсний візит

Уже із самого початку візит до України патріарха Московського і всієї Русі Кирила супроводжувався спротивом. Причому на два ворогуючі табори розділився один православний люд. Тим не менше, патріарх Кирил, розпочавши з Києва, побував на Донеччині й у Криму. А от відвідини Західної України супроводжували російського гостя неприємними сюрпризами. У неділю, 2 серпня, прозвучала інформація, що предстоятелю настійно рекомендували не приїздити до Рівного, тому він був змушений із Криму повернутися до Києва. А 3 серпня патріарх Кирил прибув до Луцька.
На фото: так зустрічали Кіріла в Луцьку 2009-го.
(«Волинська газета», 2009 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%