«Князьки» сільського розливу

«Князьки» сільського розливу

Матір трьох малолітніх дітей та дружину ветерана АТО/ООС голова ОТГ незаконно звільняє з роботи, бо… «я так рішив»!

– Звільнити! 
– Чому? 
– А так хочеться! 
– Але ж мусить бути причина? А закон? 
– Та всерівно на закон! Я так рішив! 
– Так у неї ж діти! 
– І що? Я так рішив! 
Так розпочала публікацію з синонімом болю про свавілля місцевих чиновників координаторка у Волинській області «Жіночого руху «За майбутнє» Ольга Максим’як, наголосивши:
«Більше двох місяців тому за допомогою у наш соціальний проєкт «Вирішуєш Ти» звернулася жителька с. Запруддя Сошичненської громади Камінь Каширського р-ну. Тетяна Шворак – багатодітна мама, дружина учасника АТО. Її найменшому синочку трішки більше півтора року. Двоє інших дітей – малолітні. Таня працювала завідувачкою клубу в с. Запруддя, згідно зі строковим трудовим договором. Укладений він був терміном на 1 рік. До слова, це єдина посада в селі, яка оплачується за бюджетні кошти. На місцевих виборах тут змінився очільник громади – Сошичненським сільським головою став Ігор Волосюк. Згідно з його розпорядженням у лютому ц. р. Тетяну Шворак звільнено із посади завідувачки клубу. Мовляв, офіційно термін договору закінчився…».Згідно із частиною 3 статті 184 Кодексу законів про працю, забороняється звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років після закінчення строкового трудового договору і зобов’язано власника чи уповноважений ним орган забезпечити працевлаштування особи на цьому ж місці або на іншому, відповідно до фаху. Окрім того, на період працевлаштування за жінкою зберігається середньомісячна заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового договору. 
Утім, в новоствореній поліській ОТГ вирішили інакше: звільнивши Тетяну Шворак, їй на руки навіть не видали її трудову книжку. Хоча це теж передбачено законом. «З цього приводу ми скерували адвокатський запит у Держінспекцію праці у Волинській області й ініціювали проведення перевірки даного інциденту.За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) керівнику Сошичненської сільської ради винесено обов’язковий до виконання припис щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю. Також у висновках контролюючого органу було зазначено, що посада, яку обіймала Тетяна Шворак, на момент проведення перевірки – вакантна. Очільник Сошичненської громади Ігор Волосюк змушений був виконати даний припис. Більше того, ще й виплатити компенсацію за дні вимушеного прогулу працівниці в сумі – 17 тис. грн», – деталізувала Ольга Максим’як. 
 Тим часом у русі «Вирішуєш Ти» вирішили звернутися з позовною заявою до суду. І поки очікували призначення дати засідання, у цій справі з’явилися вже нові деталі. 
24 травня 2021 р. Ігор Волосюк таки поновив Тетяну Шворак на посаді завідувачки клубу с. Запруддя. Але – ключі від приміщення клубу не віддав. Не віддали ключі і наступного дня, 25 травня. 
«Про те, що сільський голова не забезпечив працівницю доступом до робочого місця, ми зафіксували у відповідних актах, а також Тетяна Шворак за нашою порадою написала заяву на ім’я Ігоря Волосюка з вимогою забезпечити їй належні умови для роботи, як того вимагає закон. Епопея з ключами тривала тиждень...», – зазначається. 15 червня о 14.00 запланували провести засідання Камінь-Каширського районного суду за позовом проти Сошичненського сільського голови Ігоря Волосюка щодо захисту прав багатодітної мами Тетяни Шворак… Але відповідач – голова громади – у суд не з’явився. У клопотанні до служителів Феміди пояснив, що… на навчанні. 
Символічно, що різноманітні «навчання» в «столиці Полісся» проводяться не вперше, і щоразу мають прямий стосунок до судового процесу: раніше його відтермінували, пославшись на… навчання судді. 
Наступне засідання суду по захисту трудових прав багатодітної мами та дружини захисника України Тетяни Шворак заплановане на 7 липня. Чи його знову перенесуть?

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА,  порталів «Під прицілом» та «12 телеканалу»: початок с. Запруддя на межі Камінь-Каширського і Ковельського р-нів; клуб столітньої давності; Тетяна Шворак; адмінбудівля села.

Геть «феодальні князівства»!
Президент Володимир Зеленський наголосив, що спроби побудувати «федеральне князівство» в межах громади шляхом місцевої власності чи місцевого бюджету отримуватимуть дуже жорстку відсіч.
Про це він заявив під час засідання  Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад у Дніпрі, повідомив кореспондент Агенції «Укрінформ»:
«Ми дуже уважно стежимо за тим, як формуються так звані місцеві еліти і розуміємо, що, на жаль, не всі й не завжди, вірно сприймають реформу. Зміцнення місцевого самоврядування не означає послаблення єдності, послаблення унітарності нашої держави».
Глава держави наголосив, що будь-які спроби або навіть думки про побудову «якогось окремого федерального князівства» в межах громади шляхом місцевої власності чи місцевого бюджету отримуватимуть «дуже жорстку відсіч», передусім, від виборців:
«Місцева влада має усвідомити головне: ставши менш залежними від рішень із високих столичних кабінетів, ви не стали менш залежними від інтересів мешканців свого регіону».

Наш кор.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%