«Знайти управу» чи консолідувати?

«Знайти управу»  чи консолідувати?

Минулого тижня відбулося третє (і останнє) пленарне засідання 27-ї сесії облради. Депутати працювали у присутності нового голови обл-держадміністрації Володимира Гунчика, який із їхньої згоди зайняв місце у президії. А згодом запропонував обранцям режим співпраці за умовною назвою «без приймальні». 
Хвилиною мовчання за загиблими розпочали третє пленарне засідання. Війна продовжує жнива солдатських життів…
У порядку денному – небагато питань: низка звернень до вищих органів влади з приводу тих чи інших проблем. Кворум уже звично – на межі фолу: 44 присутніх. Розглянувши запити та запитання, вислухавши мешканку смт Голоби Ковельського р-ну Жанну Юркову, яка озвучила звернення щодо війни на Сході та необхідності ротації військовослужбовців, приступили до порядку денного. 
Голова облради Валентин Вітер запропонував додатково розглянути питання про зміни до обласного бюджету. Виникла необхідність поповнити резервний фонд на 2 млн грн. Кошти планують спрямувати на допомогу сім’ям загиблих та поранених. Депутати проголосували «за». Більшість підтримала і пропозицію заступника голови облради Ігоря Гузя внести технічну правку до раніше прийнятої програми матеріально-технічної підтримки військових частин області, зокрема – дати можливість купувати коштом обласного бюджету не лише речове майно, а й усіляке інше. Наприклад, вогнегасники. За пропозицією Сергія Слабенка обранці розширили перелік структур, яким рада може виділити фінансову допомогу у зв’язку з подіями на Сході, додавши до нього управління Служби безпеки України у Волинській області. 
Насамкінець у залі здійнялася дискусія щодо невідвідування окремими депутатами пленарних засідань. Тут варто зауважити, що з лютого до сесійної зали не навідуються деякі члени фракції Партії регіонів. Скажімо, Олександр Башкаленко, Олександр Курилюк, Андрій Мельник. Доки одні демонстративно не ходять на сесії, Борисові Клімчуку, обраному до Волиньради в одному з округів, виконувати депутатські обов’язки боронять мало не силою окремі громадські формування. А тим часом раз у раз у раді постає проблема кворуму, тому що реально із 80-ти обранців традиційно присутні – трохи більше 40-ка. Очевидно: ситуацію треба змінювати. Інакше про яке народовладдя можна говорити?

Депутат Микола Давидюк цього разу пропонував оприлюднювати імена тих, хто зриває сесії або «йде на обід і не повертається». Однак обранці не підтримали його запит. У свою чергу Анатолій Грицюк під час дискусії на цю тему назвав позицію окремих колег, які, відколи на Майдані просвистіли перші кулі, до депутатської роботи не приступали, «примітивною формою протесту». 
Валентин Вітер зауважив, що змусити депутатів ходити на сесії він не може. Мовляв, запрошує усіх. А ще, каже, треба домовлятися із громадськими організаціями, які виставили ультиматум Борисові Клімчуку, і доводити їм, що той має абсолютне право працювати у сесійній залі. 
Доки обранці дискутували, регіонал Петро Гайдучик, котрий цього дня вперше за багато часу вирішив прийти на пленарне засідання, залишив залу…  На це звернув увагу присутніх  Володимир Навроцький і закликав не ремствувати, а  «знайти управу» на  відсутніх, зокрема й на Гайдучика. Тим паче, це легко зробити, бо він займає «бюджетну» посаду головного лікаря обласної інфекційної лікарні…
…Продовження розмови на задану тему відбулося уже після сесії. Коли до трибуни вийшов голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. До речі, він наполіг, що виступатиме поза рамками засідання. І щойно прозвучав Державний гімн, зняв піджак і пішов до мікрофону. Натякнувши таким чином, що налаштований на відверту розмову. 
Володимир Гунчик запропонував обранцям формат роботи «без приймальні». Мовляв, для спілкування з депутатом облради завжди знайде час. А завданням номер один бачить консолідацію всіх політичних сил у раді. Крім того, Володимир Петрович зауважив: серед депутатів є багато тих, кому він готовий запропонувати спробувати себе управлінцем – у команді нового голови облдержадміністрації. Озвучив і деякі поради  щодо співучасті обранців у формуванні виконавчої команди: «Будуть великі серйозні кадрові зміни в управлінських структурах різних рівнів – від райдержадміністрацій до облдержадміністрації. Однак не старайтеся мене чимось притиснути (це не варіант роботи зі мною) і не намагайтеся порекомендувати людей, які вас потім підведуть».
Схоже, присутні у сесійній залі схвально оцінили увагу Володимира Гунчика  до представників інтересів місцевих громад Волині та певних політичних сил. От лишень плани щодо консолідації обранців дехто сприйняв обережно. Зокрема Сергій Слабенко наостанок порадив Володимирові Петровичу не поспішати. Мовляв, якщо він силою свого впливу поверне на робочі місця окремих обранців, то має знати: як тільки суспільно-політична ситуація в регіоні та в державі зміниться, вони будуть першими, хто «кине камінь в його город»…
«Треба розібратися, хто саме заховав цей камінь. Не можна в цьому випадку одним гребінцем розчесати всіх», – відповів на це голова облдержадміністрації.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: у президії – Володимир Гунчик та керівництво облради; депутати виконують Гімн України. 


Депутатський цитатник
Василь Столяр, «Фронт змін»: «Я готовий увесь транспорт віддати в армію, але його арештувала прокуратура. Знімайте арешт, забирайте машини безкоштовно!».
Іван Смітюх, округ №12, Ковельський р-н : «Я нещодавно був у Мельниках Шацького району. Тисячі людей – і жодного туалету. Біля озера Пісочного. Це ж проблема страшенна».
Борис Загрева, округ №14, Локачинський р-н: «Пропри ті зміни, яких громада очікує у ставленні фіскальних органів до бізнесу, на рівні області та районів продовжують діяти старі схеми податківців. Керівником податкової служби знову призначають не волинянина, людину, яка не буде дивитися в очі землякам після свого звільнення. Він, прийшовши на Волинь, не здійснює завдань, які ставить Президент і Кабінет Міністрів».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%