Крилатий охоронець заповідника

Крилатий охоронець заповідника

Напередодні Дня працівника природно-заповідної справи очільник Черемського природного заповідника Володимир Мирка зустрівся з молодим пілотом Олександром Шумським. 

Журналісти «Волинської газети» не проминули нагоди, аби не поцікавитися в обох про предмет їх зустрічі, адже відбувалася вона на польовому аеродромі, про який газета розповість у наступних номерах. 

– Якщо не секрет, що спонукало директора Черемського природного заповідника до цієї поїздки? – поцікавилися у Володимира Васильовича.
– Давно знайомий з керівником СГПП «Рать» Віктором Шумським, – мовить на те природоохоронець. – Добре знаю його сім’ю, зокрема, й синів – Юрія і Олександра.

– Ми також з ними знайомі, – кажемо. – Усі – великі працелюби, хлібороби з діда-прадіда. Обоє Вікторових синів запам’яталися нам роботою за штурвалами комбайнів. Але ж тут аеродром і ось бачимо літак.
– Ось і я про це. Дізнався, що молодший син мого давнього колеги успішно здав екзамени у школі пілотів міжнародного класу. У господарстві з’явився літак і вже виконує багато завдань як для сільського господарства, так, зокрема, і для лісової галузі. Про це навіть писала «Волинська газета». Молодий пілот Олександр Шумський на волонтерських засадах розпочав обльоти волинських лісів на предмет їх патрулювання та раннього виявлення загорянь. Вже не раз бачив його літак у небі і над масивами Черемського природного заповідника, адже у його зону добровільного патрулювання входять лісові масиви ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ» та ДП «Поліське ЛГ». Після консультацій з начальником Волинського ОУЛМГ Олександром Кватирком вирішив піти їхньою стежкою. Справа в тому, що унікальний Черемський природний заповідник так само потребує спостереження з небес, тому й приїхав, щоб особисто побачити місце базування літака, вивчити можливість його патрулювання і наших угідь. Звісно, великих коштів на оплату роботи пілота заповідник не має, але це не стало на шляху наших домовленостей і ми маємо меморандум про обопільну співпрацю.– Як ми розуміємо, йдеться про домовленості щодо «небесного патрулювання» заповідних місць...
– Саме так. Літо – найбільш пожежонебезпечний період. У нас посилене чергування. Ми вже провели спільні тактичні протипожежні навчання з ДП «Поліське ЛГ», обзавелися протипожежним інвентарем, посилили пожежну і лісову охорону ПЗФ. 
Найближчим часом думаю заручитися підтримкою начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка та підписати угоду про протипожежну співпрацю з нашими найближчими сусідами – ДП «ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ» та ДП «Поліське ЛГ», які мають телевізійні камери спостереження за лісоугіддями. 
Згори, звичайно, все видно, як на долоні. Тож дуже вдячний родині Шумських і молодому пілоту Олександру Вікторовичу, що він віднісся до мого клопотання з розумінням.– Олександре Вікторовичу, як сприйняли Ви цю ініціативу про патрулювання унікального заповідника?
– До польотів над лісами вже звик. На волонтерських засадах веду під час польотів спостереження фактично за лісами всієї Волині. Добре знаю цей мальовничий куточок Полісся, де знаходиться Черемський природний заповідник.

– А в самому заповіднику Ви бували?
– Доводилося. Унікальні місця, незаймана природа. Згори ж, коли лечу, можу побачити диких звірів або червонокнижних птахів. При таких зустрічах, бува, знижуюся, щоб поспостерігати за якимись особливостями життя в дикій природі.

– Що для Вас такі патрулювання – патріотичний чин, робота, захоплення?
– Мабуть, усе разом, бо ж потрібно й спостереження провести, переговорити з наземними службами лісоохоронців, й звісно, такого, як з неба, із землі не побачиш. Згори – ці заповідні місця особливо прекрасні. Приємно також відчувати себе причетним до державницьких справ, тим паче у сфері охорони природи.

Розмову вели Володимир ПРИХОДЬКО, Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото: Володимир Мирка та Олександр Шумський біля «небесної пташки».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%