Шанс для Замку Радзивіллів

Шанс для Замку Радзивіллів

Верховною Радою України 1 липня ц. р. підтримано вагомі законопроекти у культурній сфері: №4692 та №5551-2. Це означає, що світла в кінці тунелю щодо реконструкції Замку Радзивіллів в смт Олика побільшало.

Фестиваль «Олицька Переберія», котрий із грандіозним успіхом 28 червня, на 25-річчя Конституції України, відбувся в смт Олика (раніше Ківерцівського, тепер – Луцького р-ну), став пусковим механізмом для вирішення проблематики реконструкції подібних історико-культурних об’єктів обласної структури власності за рахунок коштів Державного бюджету. Бо 1 липня 2021 р. парламент у першому читанні ухвалив 2 важливих законопроекти з цього приводу.
Зокрема, йдеться про законопроект №5551 щодо спрямування частини коштів програми «Велика Реставрація» на ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності.
«Після його прийняття МКІП матиме можливість фінансувати об’єкти комунальної форми власності у межах програми «Велика Реставрація». І тепер вже остаточно: рішення підтримав Уряд. Тобто, з другої черги відбору проєктів є можливість податися не тільки державним об’єктам. Це значно розширить дію програми «Великої Реставрації». Вперед до змін та становлення культури!», – відреагував на результат голосування Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
Він також звернув увагу на підтриманий народними депутатами Законопроект №4692, котрий вносить зміни до статті 89 Бюджетного кодексу України та вплине на впровадження якісних культурних послуг, врегулювавши можливість фінансування Центрів культурних послуг за рахунок бюджетів сільських, селищних та міських територіальних громад, у тому числі надаючи їм субвенції. 
Попереду – друге читання для обох законопроектів, які в разі позитивного голосування народними депутатами стануть повноцінними законами а фундаментом для подальшої роботи урядовців та структур державної виконавчої влади в областях. Є всі підстави вважати, що більшість їх підтримає, адже з проблематикою детально ознайомлювалися під час робочих візитів на Волині і Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, і раніше голова профільного парламентського комітету, а тепер Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткачаенко, а руку на пульсі вирішення проблем системно тримає перша заступниця Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики України, народна депутатка від Маневицького округу №23 Ірина Констанкевич, яка 28 червня також брала активну участь у Фестивалі «Олицька Переберія» та подарувала місцевій громаді 50 тис. грн на покращення матеріальної бази галузі культури.
Для Волині це вкрай важливо, адже Замок Радзивіллів в смт Олика потребує мільярдних фінансових ресурсів для початку капітальної реконструкції.

Світлана КОМА.

На фото авторки: У замку Радзивіллів у смт Олика на Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%