Кара нелегальним роботодавцям

Кара нелегальним роботодавцям


 Інспектори з перевіркою можуть прийти будь-коли і до будь-кого.

На Волині впродовж першого півріччя цього року під час інспекційної кампанії та проведення заходів контролю з питань виявлення неоформлених працівників виявлено 43 особи, які були допущені до виконання роботи без належного оформлення трудових відносин. Про це повідомили в пресслужбі Держпраці України.
Зокрема, посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області проводилася інформаційна робота, під час якої інспектори праці інформували роботодавців про переваги офіційного працевлаштування.
А з 1 липня стартувала інспекційна кампанія, під час якої представники Держпраці та ДПС інспектуватимуть роботодавців, котрі продовжують ухилятися від декларування найманих працівників.
Що важливо знати роботодавцям?
«Інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час із метою перевірити оформлення трудових відносин. Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення. При виявленні незадекларованих працівників невідкладно будуть вживатися заходи щодо притягнення до відповідальності за порушення у сфері законодавства про працю та податкового законодавства», – повідомили у відомстві.
За перше півріччя 2021 р. на підприємствах Волині виявлено 43 особи без належного оформлення трудових відносин.
Слід зазначити, що за використання нелегальної робочої сили в Україні передбачені суворі покарання. Наприклад, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ – у 30 кратному розмірі мінімальної зарплати (36 тис. 540 грн), а за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (12 тис. 180 грн). 
Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю. 

Наш кор.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%