У квартеті найкращих

У квартеті найкращих

На Рівненському загальновійськовому полігоні відбувся конкурс на кращий стрілецький взвод Військ територіальної оборони оперативного командування «Захід». Представники Волині реально претендували на призові місця, але в підсумку показали четвертий результат.

Наш стрілецький взвод Луцького 53 Окремого батальйону Територіальної оборони в кількості 27 жінок і чоловіків-резервістів (комбат підполковник Олександр Адамович) зі складу Волинської 100 ОБТрО (командир полковник Олександр Скумбрій) на Тучинському полігоні Рівненщини успішно виступили на першість Оперативного командування «Захід» Збройних Сил України. Серед восьми областей Західної України луцький взвод завоював 4 місце, відставши від другого місця лише на 2 бали! 
Такий конкурс проводиться вперше в Збройних Силах України. У змаганнях у перших числах липня брали участь понад 250 конкурсантів із 8 бригад тероборони, підпорядкованих ОК «Захід». З кожної залучали стрілецький взвод окремих батальйонів ТрО, командирів батальйонів та командирів бригад. У конкурсі також беруть участь резервісти-жінки.
Конкурсантів оцінювали за 4 критеріями: вогнева підготовка, інженерна підготовка, тактична медицина та тактична підготовка. 

«У першому випробуванні конкурсанти демонстрували навички володіння стрілецькою зброєю, стріляли із різних положень «лежачи», «з коліна», «стоячи». Під час інженерних випробувань учасники виконували вихід групи з замінованої ділянки місцевості. 
Накласти шину з підручних матеріалів на зламану кінцівку та первинну пов’язку на грудну клітку – це основа тактичної підготовки бійця тероборони. Найприскіпливіше судді оцінювали цей елемент конкурсу, адже життя та здоров’я захисників – найцінніше. Перевіряли також і витривалість резервістів: він повинен винести пораненого побратима на відстань 150 м на спині по пересічній місцевості. В рамках цього випробування учасники показали свої вміння діяти в екстремальних умовах, наближених до бойових.
Заключний етап змагання – тактична підготовка. Під час цього випробування конкурсанти показали свої вміння, рухаючись по азимутах, пошуку та блокуванню ворожих диверсійно-розвідувальних груп. Для цього етапу використовувалася система імітації бою «Лазертаг», – розповіли в пресслужбі ОК «Захід».
«Навіть дощ і гроза з градом не зупинили луцьких резервістів, а показали вони відмінний рівень бойової підготовки! І якби не кілька несуттєвих погрішностей, представники Волині мали всі шанси зайняти одне з призових місць», – зазначив комбат Олександр Адамович.А переміг взвод резервістів Закарпатської бригади територіальної оборони. Друге місце в резервістів Львівщини, третє у бійців із Хмельниччини. 
Переможці будуть представляти честь оперативного командування у наступному етапі – конкурсі на кращий стрілецький взвод територіальної оборони Сухопутних військ ЗСУ, який буде проходити у жовтні на цьому ж Рівненському загальновійськовому полігоні.
«Такі змагання є досить актуальними на цей момент, адже 29 червня на позачерговому засіданні депутати Верховної Ради України розглянули президентський законопроєкт №5557 «Про основи національного спротиву», який передбачає збільшення чисельність ЗСУ. Закон визначає такі поняття як «національний спротив», «територіальна оборона», «рух опору» та «добровольче формування територіальної громади». Законопроєкт готувався на основі вивчення досвіду країн-членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема –територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни. За законом, складовими національного спротиву є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву», – наголошують в ОК «Захід».А на завершення маневрів, які відбулися на Тучинському полігоні в обставинах, максимально наближених до бойових, відбувся концерт у польових умовах: співав Андрій Хавунка, Народний артист України.
Відтак, подібні змагання стануть регулярними, і на наступних луцькі резервісти неодмінно посядуть одне з призових місць, вважають у волинській бригаді. 

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Олександра АДАМОВИЧА та пресслужби ОК «Захід»: комбриг Олександр Скумбрій та представники Волині на урочистому шикуванні; комбат Олександр Адамович; під час виконання бойових стрільб; на рубежі – гранатометник; в пошуку ворожої ДРГ; луцький взвод резервістів; виступ Андрія Хавунки.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%