Вибір зроблено: главою УПЦ став митрополит Онуфрій

Вибір зроблено: главою УПЦ став митрополит  Онуфрій Серед претендентів на московський престол – два митрополити, які довгий час служили на теренах нашої області.
13 липня – визначальна дата в історії Української православної церкви: собор єпископів обирав нового предстоятеля. Участь у таємному голосуванні взяли 82 єпископи. Відбулося волевиявлення у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі – в трапезній палаті Храму преподобних Антонія і Феодосія – на 40-й день смерті глави УПЦ Володимира Сабодана.
Предстоятель Української православної церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир відійшов у Вічність 5 липня. Але боротьба за престол Московського патріархату розгорнулася ще до цього.
Серед претендентів на чин предстоятеля найчастіше згадують кілька імен: митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія,  місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри;  митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона; митрополита Бориспільського та Броварського Антонія; митрополита Вінницького і Барського Симеона; намісника Києво-Печерської лаври, митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла.
Цікаво, що з-поміж названих осіб – двоє священиків, котрі тривалий час служили Господові на Волині.
Так, митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), якого вже «охрестили» наближеним до Президента Петра Порошенка, волинянам більше знайомий як архієпископ Володимир-Волинський та Ковельський… Родом він із Хмельниччини. Ще до навчання у Московській духовній семінарії закінчив Вінницький медичний інститут. 4 травня 1996-го був висвячений на єпископа Володимир-Волинського та Ковельського і став керівником новоствореної Володимир-Волинської єпархії, з 2002 р. зведений у сан архієпископа. До речі, своє перше богослужіння на волинській землі владика Симеон здійснив у церкві Різдва Пресвятої Богородиці в м. Любомль. У червні 2007-го він залишив Волинь, ставши керівником Вінницької єпархії УПЦ, єпископом Вінницьким та Могилів-Подільським.
Натомість інший претендент тривалий час жив, навчався і працював на Волині, ще не будучи священиком. Владика Павло (у миру – Лебідь) народився в с. Борбин, що на межі Рівненської та Волинської областей. Навчався у технікумі радянської торгівлі в Луцьку, працював на луцькому цегельному заводі. Після служби в армії вирішив стати священиком і вступив до Московської духовної семінарії. У січні 1988-го був висвячений на священика у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька.  Починав служіння в Успенському  храмі Низкиницького монастиря на Іваничівщині. У той же час був депутатом Волинської облради 1-го скликання.
Обидва митрополити часто бувають на Волині й тепер. Настоятель Києво-Печерської лаври востаннє з публічним візитом навідувався до Музею волинської ікони у жовтні 2013-го.
Главу УПЦ планують обрали за один день. Однак жоден із «волинських» претендентів предстоятелем не став. Главою УПЦ обрали митрополита Чернівецького та Буковинського Онуфрія. Кажуть, послідовника «русскаго міра».
Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото: 4 листопада 2012-го привітати із 50-літтям владику Симеона на Вінничину прибув особисто митрополит Київський і всієї України Володимир; серед поважних гостей на дні народження була й ігуменя Зимненського монастиря з Волині матушка Стефана; владика Павло – у Музеї волинської ікони; митрополит Вінницький і Барський Симеон.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%