Подальший розвиток охорони здоров’я

Подальший розвиток охорони здоров’я

Реконструкція приймального відділення Волинської обласної клінічної лікарні в м. Луцьку завершена. Продовжує розвиватися й обласний госпіталь ветеранів війни.

Один із загальноукраїнських сайтів про завершення робіт зі створення сучасного приймального відділення обласної клінічної лікарні, котру очолює Олександр Дудар, сповістив так:
«Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко повідомив громадськості:
«Загальна кошторисна вартість об’єкта – понад 20 млн грн. Кошти виділені з Державного та обласного бюджетів. На сьогодні будівельна готовність об’єкта 100%».
Реконструкція почалася в жовтні 2020 р. у рамках Президентської програми «Велике будівництво», вважає голова облдержадміністрації, хоча йдеться про звичайне співфінансування з бюджетів різних рівнів.
Втім, у реконструйованому відділенні тепер зручний розподіл пацієнтів, медичні блоки, заїзди для автомобілів «Швидкої допомоги». У приміщенні встановили потужний комп’ютерний томограф і рентген-апарат. З’явилося також оснащення та обладнання для всіх відділень екстреної допомоги: УЗД-апарат, ендоскопічне обладнання, кардіомонітори, дефібрилятори, апарати ШВЛ та лабораторне обладнання.
«Для старту роботи відділення залишилося тільки отримати дозвільні документи, – зазначається в повідомленні. –  Всього в Україні, як раніше повідомив заступник глави Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко, в 2021 р. планується оновити або побудувати 177 приймальних відділень.
А тим часом модернізація медичної сфери триває. У КП «Волинський  обласний госпіталь ветеранів  війни» облради відбулося чергове засідання Опікунської ради, під час якого обговорили роботу закладу впродовж 2020 р. та за півріччя 2021-го, а також актуальні для медиків питання. У ньому взяв участь голова облради Григорій Недопад.
За словами директорки госпіталю Тетяни Масікової, тут продовжують надавати кваліфіковану допомогу ветеранам війни.
За 2020 рік планувалось майже 37 млн 618 тис. грн надходжень, фактично отримано 36 млн 730 тис. грн. Коштів місцевого бюджету, включаючи капітальні видатки, торік освоєно на суму 5 млн 322 тис. грн.  Крім того, була економія коштів в сумі майже 268 тис. грн за рахунок економії сплати комунальних  послуг та капітального ремонту  пасажирського ліфта. Медична субвенція в 2020 р. виділялась лише на перший квартал і лише  на заробітну плату з нарахуваннями – 6 млн 588  тис. грн,  на медикаменти та перев’язувальні матеріали – 905 тис. грн та виплату пільгових  пенсій – 15 тис. грн. Від Національної служби здоров’я України отримали  22 млн 526 тис. грн. Інші  власні  надходження (благодійні внески, платні послуги  та ін.)  склали 1 млн 302 тис. грн.
З обласного бюджету були виділені кошти на капітальний ремонт системи електропоспачання (встановлення резервного джерела живлення) в сумі 1 млн 200 тис. грн, а також  200 тис. грн на послуги по зубопротезуванню пільговим  категоріям населення.
Начальник відділу майна обласної ради Михайло Імберовський запропонував керівництву госпіталю працювати над залученням пацієнтів до медичного закладу. Він переконаний, що це дозволить не тільки отримати додаткові надходження, а й розширити перелік послуг.

Світлана КОМА.

На фото пресслужб облдержадміністрації та облради: одне з приміщень нового приймального відділення обласної клінічної лікарні.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%