Неминучість подвійного вбивства

Неминучість  подвійного вбивства

Чому в звичайній квартирі луцької багатоповерхівки сокира в руках колишнього чоловіка позбавила життя розлученої з ним жінки та їхньої спільної дочки?

Як уже повідомляла «Волинська газета» та інші медіа, 20 липня у луцькому будинку №32 на пр-ті Соборності трапилося моторошне подвійне вбивство. 62-річний, уже давно розлучений, чоловік зарубав сокирою 56-річну ексдружину прямо в ліжку, а їхню єдину спільну 22-річну доньку душогуб позбавив життя в коридорі…
«Цей лучанин був сімейним тираном, і від нього часто доводилося рятувати дружину і доньку. Цього разу врятувати жінок не вдалося… 
«Він сам сказав сусідці «викликайте поліцію, бо я забив жінку з дитиною». Неадекватний, що я можу сказати. Таку людину треба за ґратами тримати і все. З головою в нього не все добре. Скільки людям він пакостей робив, і нам, і в сусідньому будинку», – розповіла журналістам порталу «Конкурент» одна з сусідок.
Відомості внесені до ЄРДР за частиною 2 статті 115 Кримінального Кодексу України – умисне вбивство. Наразі тривають слідчі дії. 
Але чому стала можливою ця трагедія?
Журналіст-розслідувач Юрій Горбач у соцмережах дослідив цю, на превеликий жаль, стандартну для багатьох волинян проблему:
«Подружжя Пилип’юків в стані розлучення було 10 років (а одружилися ще у 1987-му). Вперше суд прийняв заочне рішення про розлучення у 2011 р. Але потім в апеляції його скасували. У 2015 р. Луцький міськрайонний суд вдруге розлучив подружжя, але вони продовжували жити разом через матеріальні проблеми, відсутність іншого житла. Ще тоді (уявіть собі!), у 2011-2015 рр., жінка наголошувала, що її чоловік «чинить постійне фізичне та психологічне насилля у сім’ї, його неодноразові протиправні дії мають тяжкі наслідки для її здоров’я», «найбільше від таких дій відповідача страждає психіка їх дитини, яка постійно спостерігає насилля у сім’ї, котре чиниться зі сторони батька». Ще 6-7 років тому правоохоронцям було відомо про це!!! Але вони нічого не зробили, аби відвернути непоправне...».
Потім були справи про аліменти для навчання дочки і неодноразово – адмінсправи про вчинення домашнього насильства. І жодного разу винного не покарали, як належить, хоча системного тирана треба було давно відправити в колонію. Або – не примусове лікування, якщо він не сповна розуму…
Останній вирок чоловіку винесли 14 травня ц.р. 
«Знаєте що це було? В ході словесного конфлікту з колишньою дружиною, який виник на ґрунті раптово через особисті неприязні відносини, тримаючи в правій руці металевий предмет, умисно кинув ним в обличчя потерпілій, внаслідок чого спричинив останній тілесні ушкодження у вигляді синців з поверхневими ранами в ділянці спинки носа та на лобній ділянці голови зліва, які згідно висновку судово-медичного експерта за №349 від 13 травня 2020 р. за ступенем тяжкості відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень», – наголошує Юрій Горбач. 
За це кривдника знову оштрафували на 850 грн… За конфлікт з колишньою дружиною, який відбувся ще більше року тому...
Юрій Горбач має рацію, коли говорить, що «велика кількість із цих ситуацій потенційно можуть закінчитися схожою історією». Тому депутатам облради слід невідкладно заслухати на пленарному засіданні звіти облпрокурора та начальника ГУ Нацполіції щодо заходів із адекватної протидії домашньому насильству, а представникам Феміди там же ж пояснити дивовижний «гуманізм» щодо агресивних нападників, які неминуче перетворюються на цинічних убивць…

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото ТСН: ілюстрація трагедії на луцькому пр-ті Соборності.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%