Жива... глина

Жива... глина

Під час святкування Дня села Рокині Луцької громади ми зустрілися з дуже цікавим чоловіком. Чому для Володимира Кусика глина – це як живий людський організм?

Статного чоловіка, який чаклує над безформенною глиняною масою, яка під його руками набирає чітких обрисів вазочки, помічаєш одразу. Ним виявився Заслужений майстер народної творчості України Володимир Кусик, який очолює Волинський осередок майстрів народного мистецтва Національної спілки художників України.

–  Володимире Федоровичу, як давно Ви займаєтеся гончарством? Звідки зродився цей потяг, передався у спадок від старших поколінь?
– Уже не менше тридцяти років. У роду таких майстрів не було. Я перший. Любов до естетики, видно, передалася від мами, яка дуже гарно вишивала. Це були початки мого художнього ремесла, яке припало до душі. Поступив у Львівську академію мистецтв на відділ кераміки. Вивчив усі методи роботи з керамікою, але найбільше тягнуло до гончарства. Тож у цьому напрямку і працюю, виготовляючи різні речі побутового характеру.

– Спостерігаючи за Вашою роботою, розуміємо, що працювати з глиною для Вас у насолоду. Ви її сприймаєте, як живий людський організм.
– Саме так. До неї треба ставитися як до живої істоти. З поганим настроєм братися за роботу не варто, оскільки це негативно позначиться на самому виробі. 

– З-під Ваших рук невеличка вазочка вискочила дуже швидко. Відчувається почерк досвідченого майстра. Скільки таких виробів можете виготовити за день?
– Це як коли піде. Можна зробити і сотню, але для чого? Кожну річ роблю індивідуально, вона є якоюсь окремою одиницею. У великій кількості нема потреби. Люди звикли користуватися пластмасовими пляшками, іншою синтетикою, а не речами природними, на якесь горнятко шкода витратити сто-двісті грн. Вважають, що це старовинна, якась архаїка, яка зайва в побуті. Хоча окремі люди віддають перевагу саме таким речам.

– Маєте свою майстерню, де навчаєте бажаючих?
– Я викладаю у Луцькому вищому училищі будівництва та архітектури, де є відділення художніх ремесел. Маю повне розуміння та підтримку з боку дружини та сина, які при потребі готові підсобити.     
Володимир ПРИХОДЬКО,
Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото Володимира Мирки: Володимир Кусик навчає мистецтву гончарства; коли руки дорослого майстра і зовсім маленької дитини сплітаються у творінні чергового вивтору мистецтва…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%