Архів. 28.07.2021 р.

Архів. 28.07.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


40 років тому

994 вчителі

«Ось і все. Позаду остання сесія, захист дипломних робіт, державні екзамени. А в актовому залі Луцького педінституту ім. Л. Українки – урочистості: випускний у майбутніх учителів іноземних мов і фізвиховання. Їх привітали ректор Н. І. Бурчак, декан В. І. Завацький, а від імені випускників виступив М. Долінський… До пам’ятника Лесі Українки лягають квіти. 9954 випускників Лесиного вузу залишають стіни Альма-матер, сіяти розумне, добре, вічне».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).

На фото Леоніда УКРАЇНЦЯ: випускники педінституту Валентина Захарчук, Леся Ковальська, Іван Голік, Валентина Савчук і Алла Шкаровецька.


30 років тому

«Зозулині яйця»

«11 липня. У м. Луцьку суд над «Народною трибуною». Абсурдні звинувачення: чому без згоди обкому Компартії і облвиконкому газета зазначила, що є незалежною? Чому «Народна трибуна» і «Радянська Волинь» друкують матеріали на свій смак? Причина давно відома, вже доводилося втручатися, допомагати газеті, бо був пресинг. Тепер конкретна стаття «Зозулині яйця». Позов подав мій старий знайомий С. Зозуля, ветеран партії, СМЕРШівець, учасник війни. Але під час виборів допомагав мені. А коли я вийшов із партії – перестав вітатися…  Претензії позивача визнані такими, що суперечать Закону «Про пресу», слідчі органи не вбачають у діях редактора Івана Корсака криміналу».

(Андрій Бондарчук. «Хроніка «волинського камікадзе», 2012 р.).


20 років тому

Храм у госпіталі

«В одній із кімнат Луцького військового госпіталю рік тому облаштували церкву Божої Матері «Всіх скорботних радість», де Богослужіння проводить протоієрей Євгеній Поліщук, який перебуваючи тут на лікуванні в 1994 р. пережив клінічну смерть. А ще вона має неофіційний статус «афганської», бо тут лікується чимало ветеранів цієї війни».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).


10 років тому

Львівське бездоріжжя

«Незважаючи на неодноразові звернення депутатів облради до львівських колег, озвучування проблеми головою облдержадміністрації Бориса Клімчука на урядових нарадах, віз і нині там: на Галичині ділянка дороги Луцьк-Львів – суцільне бездоріжжя. Яма на ямі, тому шлях довжиною 140 км до «західноукраїнського П'ємонта» забирає понад 3 год., і на ньому багато автомобілів просто ламаються. Тому «Волинська газета», користуючись нагодою, поцікавилася в Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, як цю проблему будуть вирішувати. Він відповів: «Треба розібратися, в чиєму підпорядкуванні ця дорога. Якщо в державному, то це проблема центральних органів влади, якщо в місцевому – то це пряма відповідальність львівської влади. Точно обіцяю: повернуся в Київ, розберуся і належним чином відреагую!».

(«Волинська газета», 2011 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%