Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Гітлер – президент Німеччини
Президент Німеччини генерал фельдмаршал Гінденбург помер 2 серпня. По всій Німеччині оголошено жалобу на 4 тижні.
Уряд Німеччини оголосив ухвалу, згідно якої компетенції президента Німеччини переходять на канцлера Адольфа Гітлера. Президент Гітлер має визначити своїх заступників.
На фото: на масовому нацистському мітингу в Бюккенбурзі, 1934 р.
(«Українська нива», 1934 р.)
75 років тому
Військові вправи
У всіх великих державах відбуваються військові вправи і то на дуже велику скалю. Італійські вправи мали на меті оборону північних провінцій перед нападником, що вдерся крізь Альпи. Ворога було розбито. Щодо німців, то вони безупинно покликують нові річники і відбувають військові вправи на заході і східних фронтах. Ще ніколи не було сконцентровано такої кількості війська, як тепер.
(«Волинське слово», 1939 р.)
У Совітів
Під Москвою совітська влада викрила таємний православний монастир, що був утворений 8 років тому. Всі черниці працювали на совітських фабриках, як звичайні робітниці, де-які були навіть слухачками університету. Монастир, розуміється, негайно було зліквідовано, черниць позаарештовано, але частині вдалося втекти.
(«Шлях», 1939 р.)
65 років тому
Про дитячі ясла в колгоспах
Цими днями комісія РК РКП(б)У в складі С. Г. Дорощук, А. П. Шевченко і М. В. Вітко провели рейди перевірки дитячих ясел району. Перевірка показала, що ряд колгоспів серйозно відноситься до організації дитячих ясел і надають їм посильну допомогу. До таких колгоспів можна віднести колгосп ім. Леніна, с. Любимів. Дитячі ясла тут розмістили в просторому, світлому приміщенні. Всі діти мають окремі ліжка, постільні речі, добре організоване харчування. Інше враження справляють дитячі ясла с. Дроздні, с. Колодяжне. Розкладушки для дітей діряві, діти часто випадають з них на підлогу. Партійні організації і правління колгоспів повинні в корені змінити своє ставлення до такого важливого господарського і політичного питання, як організація і наведення порядку у дитячих яслах так, як вимагає цього партія і уряд.
(«Прапор Леніна», 1949 р.)
35 років тому
Все навкруги – наше
Облапське озеро вабить до себе у жаркі дні не тільки місцеве населення, а й ковельчан. Дуже прикро, що після візитів відпочиваючих на березі водойми валяються папір, посуд, іноді й хліб, який дається трударям такою копіткою працею. Хіба так важко прибрати після себе папір, консервні банки?
(«Прапор Леніна», 1979 р.)
25 років тому
Поразка «Волині»
Зазнала поразки луцька «Волинь» у першому матчі на виїзді з полтавською «Ворсклою». На гол Зейберліньша господарі наприкінці гри відповіли двома. В активі лучан залишилося 51 очко.
(«Молодий ленінець», 1989 р.)
10 років тому
Пограбували директора ЛуАЗу
Вночі з суботи на неділю у Луцьку четверо невідомих пограбували генерального директора ВАТ «ЛуАЗ» Володимира Гунчика. О пів на другу ночі він саме повертався зі столиці, коли раптом на нього неподалік будинку на вул. Гулака-Артемовського напали незнайомці. Вони вирвали з рук барсетку, у якій було 6400 дол. і два мобільники, зірвали золотий ланцюжок з хрестиком і зникли в темряві. Порушено кримінальну справу.
(«Досвітня зоря», 2004 р.)
5 років тому
«Кордон-835» буде!
Підготовка до масової мистецької акції на українсько-польському кордоні, що має відбутися наприкінці серпня у межах населених пунктів Кречів (Україна) – Крилів (Польща), триває. За словами заступника голови облдержадміністрації Василя Байцима, акцію відвідає Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.
(«Волинська газета», 2004 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%