Є загроза національній безпеці

Є загроза національній безпеці

Рада Нацбезпеки розглядає можливість запровадження тимчасових адміністрацій на підприємствах енергетики. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, РНБО спостерігає небезпечні тенденції у галузі енергетики, а також бачить ознаки монополізації на ринку електроенергії.

Пан Данілов перелічив прізвища бізнесменів, яких може стосуватися таке рішення РНБО, повідомляє BBC.Україна.

«Існує вісім прізвищ, вони не є секретом: це пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко, і громадянин Російської Федерації Воєводін. Вони володіють розподільчою мережею, яка є безпосередньо в їхній власності», – заявив секретар РНБО.

«Ми не будемо говорити, в який спосіб вони цю власність отримали. Ми кажемо про те, що є загроза національній безпеці, – заявив секретар РНБО. – Ми розглядаємо можливість запровадження тимчасових адміністрацій – у разі необхідності, у разі загрози».

Пан Данілов наголосив, що влада не дозволить маніпулювати тарифами, і повідомив що для вразливих верств населення вартість електричної енергії не підвищиться.

До кінця літа уряд обіцяв визначитися, що буде із тарифами на електроенергію для населення в умовах, коли дія PSO, тобто державного регулювання тарифів, буде скасована. Раніше у міністерстві енергетики припускали, що це може призвести до того, що цифри у платіжках зростуть удвічі.

Ситуація ускладнюється і мільярдними боргами між учасниками ринку електроенергії, які почали накопичуватися як через запровадження реформи ринку електроенергії, так і через проблеми із боргами за «зеленим тарифом» для виробників електрики з відновлювальних джерел. Рішення, які уряд ухвалив для розв’язання проблем рік тому, так і не спрацювали.

Крім ситуації на ринку електроенергії, на засіданні РНБО також звернули увагу і на розподіл газу.

«На сьогодні там є тотальна монополія. Одна з компаній володіє 70% облгазів, – повідомив секретар РНБО. – Це безпосередньо має відношення до пана Фірташа»

Майже ті самі прізвища називав і президент Зеленський, коли навесні цього року повідомив про плани «будувати країну без олігархів».

Відповідні законопроєкти, подані з ініціативи президента, вже пройшли перше читання у Верховній Раді. Передбачається, що друге читання має відбутися восени.

До одного із проєктів вже внесено понад 10 тисяч правок, до іншого – понад 4 тисячі.

Наш кор.

Фото з доступних мереж.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%