Безпечність, своєчасність та ефективність

Безпечність, своєчасність  та ефективність

Ці критерії – визначальні для надання медзакладам статусу опорних лікарень першого рівня. Госпітальна рада області розглянула перспективу розвитку Луцької центральної районної лікарні, як установи цього рівня і погодила його.

Виїзне засідання відбулося на базі Луцької центральної  райлікарні Підгайцівської сільської громади. У ньому, як член Госпітальної ради, взяли участь заступник голови облради Григорій Пустовіт, заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук і начальник облуправління охорони здоров’я  Роман Рудоквас. Головне питання порядку денного – засідання консультативно-дорадчого органу – аналіз спроможності цієї ЦРЛ претендувати на статус опорного закладу першого рівня.
«Презентуючи медустанову, її керівник Сергій Коновал повідомив, що Луцька ЦРЛ, попри те, що тепер вона на утриманні Підгайцівської громади, цілком здатна працювати як опорна лікарня. Зокрема, тут цілодобово надається допомога всіма спеціалістами. У закладі є поліклінічне відділення, стаціонар з шести відділень на 160 ліжок, а також п’ять допоміжних лікувально-діагностичних підрозділів. Щороку госпіталізується понад 6000 пацієнтів, в тому числі й з інших громад. Амбулаторну допомогу отримують щорічно ще близько 1500 осіб. Також в установі підведено 25 кисневих точок. За останніх два роки закуплено медичне обладнання на суму 25 млн. грн, в тому числі пересувний рентген-апарат та сучасний комп’ютерний томограф. Загальний фонд лікарні цього року складає понад 76 млн грн, із яких: 68 млн – кошти НСЗУ,щонайменше 5 млн грн – із місцевого бюджету та майже 3 млн грн – власні надходження», – зазначили в облраді.Під час обговорення ініціативи Григорій Пустовіт зауважив, що відповідно до визначених критеріїв, опорна лікарня першого рівня повинна забезпечувати послугами не менше 120 тис. населення. У Луцькому р-ні – щонайменше 460 тис. мешканців, більша половина з яких –лучани. Окрім того, у безпосередній близькості – Луцька міська та обласна клінічні лікарні, які створюватимуть райлікарні потужну конкуренцію. Григорій Пустовіт застеріг врахувати ці ризики, щоб медустанова мала достатню кількість пацієнтів і не втратила свого статусу.
Після дискусії члени Госпітальної ради таки надали схвальну рекомендацію розвитку Луцької ЦРЛ як опорного медичного закладу першого рівня. У найближчих планах медзакладу: відкриття реабілітаційного відділення; запровадження нової методики лікування травм; удосконалення роботи інсультного центру, надання послуг з паліативної допомоги; реконструкція приймального відділення з добудовою пандуса. Основні вимоги до опорних лікарень першого та другого рівнів: безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини;  своєчасність доступу до медичної допомоги;  економічна ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.
Крім цього, добрі новини для лучан надійшли і з Луцької міської клінічної лікарні, де завершено реконструкцію приймального відділення. Воно увійшло до переліку проєктів, що реалізуються на Волині в рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Загальна кошторисна вартість склала 28 млн грн із Державного та міського бюджетів.

Світлана КОМА.

На фото Анни БЛІННІКОВОЇ: виступає головний лікар Сергій Коновал; біля головного входу нової опорної лікарні; у президії засідання – начальник облуправління охорони здоров’я  Роман Рудоквас, заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук і заступник голови облради Григорій Пустовіт.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%