«Чекіст»

«Чекіст»

Кругом містечка ріс ліс. Скільки люди пам’ятають, там завжди були дрова, гриби і ягоди.

Тільки в ліс ходити заборонялося. Кругом стояли аншлаги. Вхід і в’їзд у ліс заборонявся. Ходити по дрова заборонялося. Пасти скотину у лісі заборонялося. А людям же треба і палити, і варити, і скотину держати. От і крутилися хто як міг.
В лісі було багато доріг, а перед самим містом всі вони сходилися в одну. Хто б і звідки не їхав, обов’язково потрапить на цю дорогу. А вона проходила повз лісництво. Дужа часто по цій дорозі вночі возили крадений ліс. Скільки було спроб зупинити машину, та вона їхала прямо на людей. Машин у містечку було мало. Їх усі можна було порахувати. А це була машина чужа. Ця сама машина знову і знову проскакувала на повному ходу повз лісництво і розчинялася в темряві. Їхала без світла.
Жив там один чоловік. Дід Дмитро. Колись давно він служив у міліції. Тож його й звали «чекістом». Він мав і нагороди, і сліди куль на тілі. Бувалий чоловік.
Прийшов у лісництво і сказав: «Я упіймаю злодія». 
...На найвужчому відтинку дороги він замаскував борону зубцями доверху. Так робив, щоб і свої не знали. Бо дідові здавалося, що хтось із лісництва причетний до цього.
І ось вночі знову почули звук мотора. Всі поховалися. Машина з розгону наїхала на борону і стала. З кабіни вискочили два чоловіки і втекли в ліс. Машина була чужа. Хазяїна не знайшли.
А через деякий час зник помічник лісничого. Це була його робота. Більше лісу не крали.
А дід кудись виїхав. Боявся за своє життя.

Микола ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.6%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%