Архів. 04.05.2021 р.

Архів. 04.05.2021 р.

 
Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


90 років тому

Солідарні з Іспанією

«У селищі Цумань у 1931 р. відбулася масова демонстрація пролетарської солідарності з підтримки Радянського Союзу та республіканців Іспанії. Це стало продовженням попередніх маніфестацій під гаслом «Геть фашистський уряд Пілсудського!» і «Хай живе світова пролетарська революція!».

(«Советская Украина», 1939 р.).


80 років тому

«Німецька держава врятувала Вас, українці, від большевицького панування! Раптова зміна поставила б Вас перед самогубством… Як доказ, Великонімеччина готова скасувати колгоспне рабство, уряди видають відповідні розпорядження. Земельні наділи будуть також розподілені і між червоноармійцями, які залишили фронт і повернулися додому. Крах Сталіна неминучий!».

(«Голос Волині», 1941 р.).


70 років тому

«Маневицький колгосп «Комсомолець» (з 1964 р. – с. Прилісне, – ред.) під керівництвом С. В. Миткалика демонструє самовіддану соціалістичну працю членів артілі. Починаючи з 1949 р., третій рік підряд цей колгосп першим у районі виконує всі зобов’язання перед державою зі здачі зернових культур і городини».

(«Вільна праця», 1951 р.).


60 років тому

Сіяти кукурудзу!

«Перший секретар ЦК Компартії України М. В. Підгорний у виступі на Пленумі ЦК КПСС підкреслив: «Основним резервом виробництва зерна в наших умовах є підвищення врожайності всіх культур і, зокрема, кукурудзи. На розв’язання цього завдання й зосереджується увага всіх партійних організацій, усіх трудівників сільського господарства України».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).

На фото ТАСС: Перший секретар УЦК КПСС Микита Хрущов популяризує кукурудзу.


50 років тому

Свині – в Луцьку

«Виконком Луцької Ради депутатів трудящих на виконання відповідного рішення облвиконкому ухвалив Постанову «Про план відгодівлі свиней і птиці торгівельними та іншими організаціями на базі використаних харчових відходів у 1971 р.». Всезростаючий попит на м'ясо й м’ясопродукти в місті задовольняється не повністю, а наявні можливості для забезпечення виробництва м'яса за рахунок відгодівлі свиней на базі використаних харчових відходів використовуються недостатньо. Планом передбачено відгодувати в 1971 р. у м. Луцьку 4 тис. 730 голів свиней та 9 тис. штук птиці. Міське житлове управління має провести відповідну роботу серед населення й організувати централізоване збирання харчових відходів».

(«Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині (1944-2009 рр.)»).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%