Де місце Степанові Бандері?

Де місце Степанові Бандері?

Замість пам’ятника на честь одного Степана спорудять на честь іншого Степана.

Під час 15 сесії Луцької міської ради прийняли чимало важливих рішень, загалом розглянувши 99 питань порядку денного. Нарешті поставлено крапку в багаторічній тяганині зі спорудженням пам’ятника Степанові Бандері. Де він буде і що натомість створять на площі Героїв Майдану біля колишнього Палацу урочистих подій?
Луцький міський голова Ігор Поліщук одразу після завершення сесійного засідання 30 липня повідомив:
«Найближчими днями розпочнеться реконструкція площі перед Палацом урочистих подій, кошти на які виділені з фонду соціально-економічного розвитку народного депутата України від нашого міста Ігоря Палиці. Площа буде естетично привабливою, функціональною та стане центром густонаселеного мікрорайону. Під час реконструкції площі будуть впорядковані заїзди ліворуч і праворуч приміщення Палацу урочистих подій та територія позаду цього приміщення».
Крім цього він зазначив, що проєктом передбачено висадку понад 100 дерев, заміну твердого покриття (тротуарна плитка та натуральний камінь), облаштування паркомісць, нового освітлення та вуличних меблів. Площа матиме місце для проведення масових заходів та прогулянкові доріжки, а також невеличкі сквери.Проєкт розроблений івано-франківськими архітекторами та проєктантами з майстерні «Urban Progress».
Як бачимо, пам’ятника Степанові Бандері, котрий націоналісти та їхні прихильники понад 10 років поспіль так і не змогли збудувати на цьому майдані, в планах реконструкції немає. Де ж збираються вшанувати вождя однієї з гілок ОУН?
«Він знаходитиметься не на площі перед Палацом урочистих подій, а між будинками на вул. Лесі Українки, 16-а та 24», – пояснив депутатське рішення Ігор Поліщук.Йдеться про невеличкий сквер неподалік військового госпіталю, де колись розміщувався Монастир тринітаріїв і де в радянські часи було зруйновано православну каплицю і зведено монумент членові КПЗУ Степанові Бойку, замордованого до початку Другої світової війни в польській тюрмі м. Луцька. Кілька років тому в процесі декомунізації це погруддя та постамент демонтували. Відтак, замість Степана Бойка буде Степан Бандера, хоча питання оплати за виготовлення пам’ятника досі не вирішене.Таким чином, на розі вул. Степана Бандери, де є меморіальна таблиця на честь Степана Андрійовича, та вул. Винниченка замість химерної скульптури невідомого призначення навпроти Волинської обласної прокуратури Степана Бандеру вирішили не вшановувати.

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: місце, де планують спорудити монумент Степанові Бандері по вул. Лесі Українки; таким був колишній монумент активістові КПЗУ Степанові Бойку; перетин вул. Степана Бандери і Винниченка, де біля меморіальної таблиці міг стояти обеліск на честь вождя однієї з гілок ОУН; проєкт капітальної реконструкції площі Героїв Майдану біля РАЦу.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%