Швидка «Швидка допомога»

Швидка «Швидка допомога»

«Волинська газета» у номері за 22 липня ц. р. поінформувала своїх читачів про новосілля у Торчинській громаді. У селищі запрацював пункт екстреної медичної допомоги. І це саме та подія, про яку треба розповісти докладніше!

Пункт екстреної медичної допомоги розмістився в приміщенні, яке колись належало до освітянської галузі. Тривалий період кілька кімнат не використовувалися, тож, зрозуміло, що їх треба було привести до належного стану. 
Чудеса відбуваються лише в казках, коли за один день можна обійти-об’їхати всю землю. У реальному житті усе набагато складніше. Під час відкриття медзакладу допомоги її працівники напівжартома-напівсерйозно говорили: коли вперше зайшли в приміщення, взялися за голову. Підмели в кімнатах, стало веселіше. Побілили – душа заясніла. Далі лад наводили з піснею на вустах. Кімнати набрали домашнього затишку та комфорту. Тоді уже ніхто не сумнівався, що керівництво територіальної громади на чолі з її очільником Юрієм Кревським об’єкт вибрало досить вдало та в зручному місці. І після виклику і прибуття на базу команді медиків буде де відпочити та приготуватися до наступного разу, коли треба буде надавати екстрену допомогу жителям великої громади навіть із найвіддаленіших сіл. 
До послуг працівників – 3 кімнати та кухня, де є можливість з’їсти бутерброд та попити кави. Пункт під’єднано до центрального селекторного зв’язку, тож уся його діяльність під пильним контролем. Поки що одним-єдиним не вирішеним завдання лишається впорядкувати кілька метрів дороги, що веде до швидкої. Думається, для такої життєдіяльної громади, якою є Торчинська,  це труднощів великих не становитиме.
З факту урочистого відкриття Пункту екстреної медичної допомоги пораділи не тільки жителі селища, а й гості громади, які з такої славної нагоди завітали до Торчина. Серед них народний депутат України  В’ячеслав Рубльов, депутат облради Юрій Харченко, директор Комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф»    Володимир Шмаль, головна фельдшерка цього підприємства Лариса Данилюк, голова Луцької райради Олександр Омельчук, яких радо зустріли представники органу місцевого самоврядування на чолі з головою Торчинської територіальної  громади Юрієм Кревським. З представником парламенту та очільником місцевої громади вітаємося перед урочистістю першими. На обличчях в обох не менше сонячного усміху, ніж на липневому небосхилі. Приємно, коли громада робить щось добре для своїх жителів, піклується про їхнє здоров’я та добробут. Цей позитив сприймають і люди. Відчуття турботи сприймають з вдячністю, знають-бо, що не залишені сам на сам на випадок якогось лиха, від якого хай береже Бог кожного. Тільки ж відомо, що біди ніхто не кличе, вона приходить сама і неждано. Тепер медики мають всі засоби та можливості, аби повернути пацієнтам радість життя.
Не буває урочистостей, аби хтось не сказав слова. І у Торчині так не обійшлося. За усталеною, але ніким неписаною традицією, першим його мовить народний обранець В’ячеслав Рубльов: 
«Ще раз усім доброго дня! Звичайно, дуже приємно, що громада не є байдужою до потреб своїх жителів. Працюючи спільно з нашим комунальним закладом (йдеться про «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф»), можна зробити набагато більше. Ми сьогодні о десятій годині були присутні на врученні новеньких швидких.  Їх автопарк у Волинській області за останні два роки оновився майже на 100%. Я вважаю, що коли відкриваються такі центри, ми наближуємо медичну послугу до людей, які живуть на тій чи іншій території. Ми стараємося робити все для того, аби люди мали швидшу та якіснішу медицину. Безперечно, приміщення та машини – це важливо. Але найголовнішими завжди є люди, які чесно та сумлінно виконують свої обов’язки. Сьогодні від душі хотів би подякувати Вашому колективу, керівництву громади, що Ви дбаєте про життя людей. Ви самовіддано працюєте і це запорука і дальшого розвою громади. Хай Господь Бог Вам допомагає, хай у цьому приміщенні гарно працюється та з комфортом відпочивається! Хотілося б побажати, аби поменше було екстрених звернень, але при потребі, щоб Ви завжди встигали і люди дякували за Вашу щоденну нелегку працю. Приємно сьогодні повідомити, що наша співпраця з Юрієм Михайловичем із кожним днем набуває нових якостей і стає все пліднішою. Ваш голова громади ніколи не стоїть осторонь тих проблем, що їх виносить на поверхню наше повсякдення. Таким людям хочеться допомагати. Вірю, що це не останній наш проєкт, який ми будемо спільно реалізовувати. Сподіваюся, що цього року ми ще неодноразово побуваємо у вашій громаді. Дай Бог, щоб всі наші плани здійснювалися! А медикам у добру путь в новому приміщенні!».
Окрім народного депутата, слова вдячності на адресу голови Торчинської територіальної громади мовили директор КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» Володимир Шмаль та головна фельдшерка Лариса Данилюк. 
Юрій Кревський по-належному оцінив співпрацю і з депутатами різних рівнів, і з медичною спільнотою області.«Шановне товариство! – наголосив Юрій Михайлович. – Для нас насправді це дуже важливий момент. Я народився в Торчині, тож добре пам’ятаю пункт «Швидкої допомоги» при районній лікарні, якій знаходився в кімнатці розміром 2х4 метри. Мій покійний тато працював у ньому водієм. Так що про умови мені добре відомо... Скажу відверто, що ми побоювалися тих ризиків, які виникали. Розглядався варіант і щодо розміщення пункту у Затурцях.  Тому ми дуже переживали, що Пункт «Швидкої допомоги» не буде знаходитися в Торчині. Але час розставив все на місця. Тепер він наш. Результатом спільних зусиль є відкриття сьогодні цього приміщення, яке під’єднано до системи теплопостачання. Останніх кілька років воно фактично не використовувалося. Думаю, що з економічної точки зору ми прийняли правильне рішення: базувати тут швидку допомогу. Хочу подякувати, перш за все, народному депутату В’ячеславу Рубльову, керівнику комунального підприємства Володимиру Шмалю та висловити надію, що з часом при потребі ми зможемо розширити площу пункту. Для людей нашої громади дуже важливо, що карети швидкої стоятимуть у Торчині. Бажаю колективу плідної роботи, але викликів у вас хай буде якомога менше».
Побажання добре та слушне, тільки життя виносить на чергу все нові й нові виклики, з яким медикам не доводилося стикатися раніше. А саме на них люди сьогодні покладають якнайбільшу надію. Виправдати її тепер у громаді стало легше, оскільки віддаль до пацієнтів стала значно коротшою. Тож швидка домчить швидше.

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА:  під час відкриття пункту екстенної медичної допомоги.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%