Сторінками минулого

Сторінками минулого

80 років тому
Помер Махно
Нестор Махно, що вславився своїми анархічними виступами під час  революції 1917 р. в Україні, помер недавно в Парижі. Тіло покійного спалено в крематорії на Паризькому цвинтарі. Нестор Махно, син селянина колишньої Таврійської губернії, скінчив церковно-парафіяльну школу в с. Гуляй-Поле. По скінченні працював у тайній організації анархістів. У 1911 р. російська влада арештувала його та зіслала на Сибір, звідкіль він вернувся у 1917 р. і став організовувати військові відділи. Коли розпочалася між московськими комуністами й врангелівськими білогвардійцями війна, Нестор Махно, стоячи на чолі кількатисячного озброєного відділу, бив по черзі одних і других. Зі своїм «військом» він наводив жах по Україні на місцеве населення. У «батька» Махна були навіть свої «державні» гроші з оригінальними написами, як, наприклад «Гоп, куме, не журися, у Махна гроші завелися». Та Махно не витримав комуністичної навали й утік до Польщі. З Польщі Махно переїхав до Гданьська, а з Гданьська до Франції. Махно помер від сухот, які дістав ще на Сибіру.
На фото: прапор Чорної гвардії Нестора Махна.
(«Українська нива», 1934 р.)
75 років тому
Про стан водотягів на Волині
Луцьк. Мешканців – 42.125. Довжина водотягової сітки – 21.872 біжучих метрів. Кількість сполучень – 442.780. Загальні кошти будови – 2.013.830 зл. Видатковано на будову до 11.1939 р. – 1.474.278 зл. Виконано проєкт в 73%.
Ковель. Мешканців – 35.602. Кошти будови водотягу – 1.755.000 зл. Видатковано 89.000 зл. На будову станції помп і 2 артезіанських студень. Виконано проєкт в 5%.
(«Волинське слово», 1939 р.)
35 років тому 
Незабаром –  новосілля
В хорошому ритмі проходить будівництво клубу в с. Зелена, який споруджується на кошти радгоспу «Відгодівельний». Нині будівельники виконують тут оздоблювальні роботи. В приміщенні культзакладу розмістяться зал для глядачів, бібліотека, робоча кімната. Тут будуть створені всі умови для того,  щоб сільські трудівники могли змістовно проводити своє дозвілля відповідно до нахилів та інтересів. Гарний подарунок отримають трудівники Зеленої до свята – 40-річчя возз’єднання західноукраїнських земель в Українській РСР.
(«Прапор Леніна», 1979 р.)
25 років тому
Повернення міні

– Міні – це чудово! – вигукує молода дівчина. – Це зручно, дешево, зручно – нарешті.
– Міні – це вишукано, – вважають модниці.
– Міні… – мрійливо промовляє представник сильної статті.
Як багато у нас, виявляється, гарних жінок, коли вони не закутуються з голови до ніг. Яка грація і торжество юності! І ті, хто нині невдоволено поглядають на оголені коліна, можливо, просто забули, як самі носили короткі спіднички.
На фото: вечірній стиль.
(«Молодий ленінець», 1989 р.)
За матеріалами Державного архіву у Волинській області 
підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%