Свято першорухівців

Свято першорухівців  25-ту річницю утворення Народного Руху України на Волині відзначили урочистою Академією, яка відбулася 17 серпня в обласному театрі ляльок. Саме в цьому приміщенні 19 серпня 1989 р. відбулась установча конференція Волинської регіональної організації НРУ за Перебудову. Учасників Академії привітав перший заступник голови облради Олександр Пирожик, а від імені виконавчих органів влади – новопризначений начальник департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Володимир Банада.


Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про тих, хто виборював українську Незалежність і поклав життя на вівтар боротьби за нашу землю, Націю і Державу. Серед них особливо відзначили Олександра Юрченка, який трагічно та передчасно пішов із життя…
Прес-служба облради акцентує: ведучий заходу Михайло Тиский нагадав присутнім, що 3 липня ц. р. Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення 25-ї річниці утворення Народного Руху України на державному рівні. З метою відзначення цієї події на Волині був утворений громадський оргкомітет, до складу якого увійшли першорухівці Олександр Гудима, Михайло Тиский, Ігор Семенюк, Володимир Осіюк, Андрій Криштальський, Геннадій Кожевніков, Віктор Федосюк, Руслан Тимощук. Більшість із них узяли участь в урочистостях із нагоди 25-річчя створення НРУ, який із громадської організації під проводом В’ячеслава Чорновола спочатку перетворився на потужну політичну партію, а згодом внаслідок розколів та усобиць став лише частиною новітньої історії нашої держави, так і не зумівши втриматися поряд із польським аналогом – рухом «Солідарність». Серед досягнень Крайової організації НРУ періоду найбільшого піднесення слід зазначити перемогу Олександра Гудими під час виборів до Верховної Ради першого демократичного скликання по округу в Луцьку, а також потужне представництво депутатів-рухівців у місцевих радах Волині різних рівнів.


«Чверть століття минуло відтоді, коли першорухівці збурили наші майдани, пробудили від багаторічного сну громадську думку і відкрили українцям шлях до здобуття Незалежності. Без цього могутнього революційного сплеску, підйому не було би другої хвилі революції, Майдану 2004-го року, не було би Революції гідності 2013-2014 років, після якої Україна нарешті постає як ментально, ідеологічно окремішня, сильна духом своїх людей європейська держава. Тоді рухівський державницький порив Кремль намагався спинити путчем ГКЧП, тепер кремлівські карлики вдалися до військової агресії проти України. Але як тоді Москва програла, так програє і тепер, бо Україна вже об’єдналася під безсмертними гаслами Бандери, бо називатися бандерівцем в Україні стало гордо», – цитує вітальні слова Олександра Пирожика прес-служба облради.
Роман УСТИМЧУК.

На фото автора, Василя КУЗЬМІНА та агенції ТАСС: один із рухівських виступів невгамовного Олександра Гудими; так починалися мітинги НРУ; то був час, коли вулиці Луцька патрулювала кінна міліція; у період становлення Руху ще існував СССР, а тодішній Президент Міхаіл Горбачов дозволяв собі перебивати виступ із трибуни багаторічного дисидента та народного депутата Андрєя Сахарова.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%