Архів. 18.08.2021 р.

Архів. 18.08.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати.


100 років тому

Лейба Троцкій

«Тоді навіть як найбільш зажерлива світова нація – московська – та її преса цілком погодилися з існуванням України не як форми, а як поняття, яке містить у собі певну територію з окремим народом, культурою, звичаями, мовою і т. ін., то тільки недавно на сторінках жидівської (цей термін на той час повсюдно вживався і не був образливим, мається на увазі єврейської, – ред.) преси лише останніми часами став появлятися термін «українці»… І не вільно прив’язувати сотні тисяч (правдиво сотні тисяч!) замучених чекістами наших братів лише з іменем Лейби Троцкого!».

(«Волинські літописи», 1921 р.).


90 років тому

Освіта як зброя

«Основне завдання, яке перед нами стоїть – не тільки закінчити освіту в гімназіях чи університетах, але й дати новий рід зброї українському народові в його визвольній боротьбі: кадри освічених, фахових і патріотичних українських інтелігентів».

(«До світла», 1931 р.).


80 років тому

Наполеон і Гітлер

«Факти доводять, що поход Наполеона на Москву ніяк не можна порівняти з теперішньою війною, бо тут існують зовсім інші передумови. Ясно, що зовсім інакше мусить скінчитися й большевицько-англійська пропаганда».

(«Голос Волині», 1941 р.).


70 років тому

Політвідділи для МТС

«Важливу роль в організаційно-господарському і політичному зміцненні колгоспів відіграла Постанова ЦК ВКП(б) від 13 грудня 1949 р. про організацію політвідділів при машинно-тракторних станціях заіхдних областей… І за кілька років професією механізатора оволоділи не тільки чоловіки, а й жінки. Комсомолки Мотрона Кадира (Камінь-Каширська МТС), Олена Волинюк (Маціївська МТС) засівали по 50-80 га, а Тетяна Гнатюк (Холонівська МТС) на тракторі з трьома сівалками  в осінній сезон сівби досягнула виробітку 180 гектарів».

(«Нариси історії Волинської обласної партійної організації», 1981 р.).


60 років тому

Зоотехнічний технікум

«Старожили не забули, що до 1939 р. у м. Берестечку лише 3 чоловіків мали вищу освіту. За роки Радянської влади вже понад 200 жителів міста закінчили вузи. Особливою подією стало відкриття в 1961 р. Зоотехнічного технікуму, за яким закріплено 230 орної землі, ферму молочної худоби.  Тут стаціонарно навчається 250 учнів, стільки ж – заочно».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).

На фото з архіву: піонери в Краєзнавчому музеї м. Берестечка.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%