Шуфричі в тілі спорту

Шуфричі в тілі спорту


Що робити спортсменам, коли доводиться змагатися з представниками країни-агресора?


В боротьбі за путівку в груповий раунд Ліги чемпіонів УЄФА футболіст португальської «Бенфіки», член національної збірної України з футболу Роман Яремчук став автором одного з голів у ворота… московського «Спартака». І справа навіть не в тому, що його команда 2:0 подолала опір російського клубу, а що наш співвітчизник (родом із м. Львова) гідно повівся на футбольному полі. З суперниками, які, до речі, представляли різні країни, не лише РФ, не обнімався і футболками не обмінювався..


І ось тут виходить на поверхню скандал, який рано чи пізно мусив розгорітися довкола всього українського спорту. Як представникам нашої держави поводитися на спортивних змаганнях, які проводяться поза межами країни, але де беруть участь представники держави-окупанта?


Кажуть, що спорт поза політикою, але політика включає в себе і сегмент спорту. В усякому випадку, і в СССР, і в його правонаступниці путінській Росії так було, є і буде. Мусимо це знати і враховувати. І не тільки ми, а й наші західні партнери.


Кілька років тому на турнірі з мініфутболу серед журналістів у Литві довелося стикнутися з подібною проблемою. Серед багатьох учасників виявилася і команда з російського м. Брянська. За умов, що Кремль анексував наш Крим і продовжує окупацію частини Донбасу, грати в футбол із представниками РФ зовсім не хотілося. Але литовські організатори турніру наполегливо попросили: щоб не було скандалу, зіграйте… Емоції були гидкими, звичайно, ніхто після фінального свистка дружніх проявів не демонстрував. Та й у «третьому таймі», «трикольорові» знаходилися за окремим столом як «тамбовські вовки»…


І ось тут – скандал із Олімпіади в Токіо. 19-річна стрибунка у висоту Ярослава Магучіх виграла бронзу і з синьо-жовтим прапором зійшла на п’єдестал. На ньому виявилася і чемпіонка – росіянка Марія Ласіцкене… І все б нічого, якби на емоціях дівчата не обнялися, а ще:українка – молодша лейтенантка ЗСУ, росіянка отримала звання капітана ЗС РФ.


Нашу офіцерку після повернення одразу викликали «на розмову» в Міноборони (це ще та загадка, навіщо стрибунці погони і де вона реально служить!), в мережі розгорнулася несамовита сварка…


А який був склад української делегації в Японію? Туди їздило 158 спортсменів, трохи їхніх тренерів і… 15 високопоставлених чиновників! Насамперед, Президент НОК Сергій Бубка з челяддю, Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт із заступниками, доволі одіозні постаті: нинішній депутат-регіонал Нестор Шуфрич (числиться Головою Федерації стрільби з лука!), колишній депутат-регіонал та  попередник нинішнього міністра, ахметовець Равіль Сафіуллін (Президент Федерації легкої атлетики України)...


Невже ще до візиту на Олімпійські ігри важко було напрацювати алгоритм поведінки всіх учасників делегації за будь-яких обставин, щоб кожен знав, як йому поводитися під час особистих контактів із представниками держави-окупанта?!


Відтак, Українська держава повинна не спортсменів карати, а горе-чиновнкиів, які наче кліщі в'їлися в тіло українського спорту, жируючи та катаючись світом за чужий рахунок. Потрібна, нарешті, чітка «дорожня карта», як нам діяти.


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: Нестор Шуфрич (центрі) на Олімпіаді в Токіо.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%