27 років без житла...

27 років без житла...

Держава взяла на себе обов’язок із забезпечення житлом  військовослужбовців, вислуга років яких становить 20 і більше років. Проте дочекатись обіцянки не так то й просто. Навіть поновлюватися на черзі доводиться через суд…

До Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Катерина, адже житловою комісією військової частини, де вона раніше проходила службу, її було знято з обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов. А причиною прийняття такого рішення стало  її звільнення в запас  у зв’язку з припинення контракту про проходження військової служби.
«Також в ході бесіди з спеціалістами центру пані Катерина зазначила, що вона проходила військову службу у Збройних Силах України в період з 1992 по 2020 рр. Брала участь в Антитерористичній операції, має статус учасниці бойових дій. У 2020 р.і була звільнена з військової служби у запас, на момент звільнення вислуга років в ЗСУ становила 27 років», – зазначив Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у 
Волинській області.
Згідно із ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» клієнтка підпала під категорію для надання безоплатної вторинної допомоги як учасниця бойових дій, що було підтверджено відповідним посвідченням.
Місцевим центром було прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено юриста Олексія Кірносова. Юристом центру в найкоротші терміни була підготовлена позовна заява про поновлення клієнтки на квартирному обліку.
Рішенням суду позов клієнтки було задоволено повністю.
«Головуючий суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Ігор Вітер ухвалив:
Позов  Особи 1 до військової частини А1008, третя особа: квартирно-експлуатаційного відділу м. Володимира-Волинського про визнання протиправним та скасування рішення житлової комісії та зобов`язання поновлення на квартирному обліку задовольнити.
Визнати протиправними дії військової частини А 1008 щодо зняття сержанта (Особи 1) зі складом сім`ї одна особа, з квартирного обліку відповідно до протоколу №12 житлової комісії військової частини А1008 від  7 гркудня.2020 р. та наказу командира військової частини А1008 від 9 грудня 2020 р. №1037.
Скасувати протокол засідання житлової комісії військової частини А1008 №12 від 7 грудня 2020 р. та наказ командира військової частини А1008 від 9 грудня 2020 р. №1037 в частині зняття сержанта (Особа 1), зі складом сім`ї одна особа, з квартирного обліку. 
Зобов`язати військову частину А1008 поновити сержанта (Особа 1), зі складом сім`ї одна особа на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов в загальній черзі з 23 квітня 1996 р. та першочерговій черзі з 18 квітня 2017 р. за тим же номером у списку. 
Стягнути з військової частини А1008 в користь держави 2 тис. 724 грн судового збору». 
Коментар юриста Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексія Кірносова:
«Ось правові  підстави поновлення на квартирному обліку у військовій частині:
 Відповідно до абзацу 4 частини першої статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.
Пунктом 9 статті 12 цього ж Закону (в редакції, яка діяла на час зняття позивача з квартирного обліку) було передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я, а також у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування – у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла».
Відтак, учасницю бойових дій у зоні проведення АТО/ООС, яка з 1996 р. перебуває в черзі на квартиру у м. Володимирі-Волинському, у пільговій черзі відновили. Питання тепер у тому, коли саме колишня військовослужбовця, в якої 27 календарних років служби, в тому числі і в зоні АТО/ООС, нарешті отримає довгоочікуване житло?

Ольга ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Буг»: Володимир-Волинський міський суд.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%