Архів. 25.08.2021 р.

Архів. 25.08.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


60 років тому

З газифікацією!

«Перший секретар обкому КПУ Федір Калита та голова облвиконкому Юхим Ярощук палко вітають будівельників, монтажників, інженерно-технічних працівників Спеціалізованого управління №536 тресту «Промсантехмонтаж» з приводу газифікації м. Луцька. Виконуючи історичні рішення ХХІІ з’їзду КПСС, з початком газифікації міста зроблено вагомий крок для подальшого зростання добробуту громадян, тож є глибоке переконання, що невдовзі будівельники та монтажники повністю завершать газифікацію м. Луцька». 

(«Радянська Волинь», 1961 р.).


50 років тому

Потрібен заповідник

«З листа голови Виконкому обласної Ради трудящих Юхима Ярощука Раді Міністрів України «Про створення в м. Луцьку Історико-архітектурного заповідника»: «Обласний центр Волинської обл. – одне з найдавніших міст України. Вперше воно згадується в Іпатіївському літописі 1085 р., у 1985 р. Луцьк відзначатиме 900-річчя… Настала необхідність збереження не тільки окремих історико-архітектурних пам’яток, але й цінної в історичному та художньому відношенні структури планування Старого міста, окремих його районів і заповідних ландшафтів…».

(«Луцьку 900 років, 1985 р.).


40 років тому

100 тисяч підшипників

«Новий роликовий конічний підшипник підвищеної вантажопідйомності серійно випускається колективом Луцького 28 державного підшипникового заводу, перша черга якого недавно стала до ладу. Виріб має підвищений попит в автомобілебудівників країни, особливо при складанні «КамАЗів» і «ЗиЛів». З конвеєра підприємства уже зійшов 100-тисячний підшипник такої модифікації. А всього їх буде випущено в першому році ХІ п’ятирічки понад 1 млн штук».

(«Робітнича газета». 1981 р.).


30 років тому

Дума про гроші

«Поет-сатирик Кость Волиняка (в миру – Феодосій Мандзюк) продовжує показувати темні кутки радянського і вже майже незалежне буття:

«Все потрібно в міру мати, крім авансу і зарплати.

Бо усім відомо, гроші не кусаються як воші.

І не просять гроші їсти! Безпартійні й комуністи,

У країні славній Рад люблять гроші всі підряд».

(«Нате», 1991 р.).


20 років тому

«Майдан-2001»

«Кореспонденти «Досвітньої зорі» добиралися в рівненську поліську глибинку на еколого-культурний фестиваль «Майдан-2001»… 50 км на плотах. Захід проводився вже вп’яте, основна мета – захист довкілля, яке стогне від тиску людей».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).

На фото з архіву: журналісти пливуть на фестиваль.


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%