Архів 08.09.2021 р.

Архів 08.09.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


80 років тому

Перші партизани

«Восени 1941 р. М. П. КонищукКрук») – один із організаторів партизанського руху в Камінь-Каширському районі – створив у с. Великий Обзир першу підпільну антифашистську групу в складі 11 чоловік, яку очолив К. К. Бабич. А потім у сусідньому селі створили партизанський загін чисельністю 20 чоловік, який часто виводив із ладу полотно залізниці Камінь-Каширський – Любешів».

(«З історії міст і сіл Української РСР. Волинська область. 1970 р.).


70 років тому

З двох один

«У 1947 р. у Шацьку розгорнувся рух за колективізацію сільського господарства. Створено 2 колгоспи і партійно-кандидатську групу активу на чолі з М. К. Курдзябою. Особливий розвиток колгоспне будівництво в селищі отримало в 1951 р., коли з двох артілей створили одну під назвою «Україна», яка стала багатогалузевою».

(«Радянське життя», 1951 р.).


60 років тому

Шахтарі в «Почесній книзі»

«Ділова дружба скріпила трудові колективи Шахти №1 та іваничівським колгоспом «Прикордонник». Гірники допомогли селянам збудували кукурудзо сушарку, механізувати роботи на зерносховищі та тваринницьких фермах, а також – збирати врожай. Шахтарі також виступали в номерами художньої самодіяльності в артілі, запрошували колгоспників на свої збори. Тому колектив Шахти №1 було занесено в «Почесну книгу» «Прикордонника», про що гірникам видали відповідні посвідчення».

Правда Украины», 1962 р.).


40 років тому

Рейд по хлібу

«Республіканський штаб «Комсомольського прожектора» провів в області рейд перевірки економного витрачання хлібобулочних виробів. Виявлено чимало недоліків. Наприклад, у м. Луцьку гастроном №7 замовив 300 недешевих, по 22 коп., батонів, і з хлібзаводу притарабанили аж 612, тож їх не продали і черствими відправили назад».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).


30 років тому

Геть ідола!

«На тритисячному мітингу в м. Горохові 1 вересня 1991 р. люди голосували за пропозицію, озвучену народним депутатом УРСР Андрієм Бондарчуком щодо знесення пам’ятника Владіміру Лєніну. «За» – усі, один утримався. Рішення віча було виконане через 10 хвилин».

(Андрій Бондарчук. «Хроніка волинського «камікадзе», 2012 р.).

На фото І. ГУКОВСЬКОГО: горохівчани голосують за знесення монумента ідолові комуністів.


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%