Децентралізація-мінус

Децентралізація-мінус


Бюджет наступного року передбачає, що держава припиняє надавати обласним органам владу фінансову субвенцію на утримання закладів охорони здоров'я. І це означає, що у Волині – мінус понад 60 млн грн асигнувань.


Ситуація значно ускладнюється, адже раніше розташовані на Волині всі медзаклади утримувалися за рахунок Державного бюджету, однак, останніми роками частка вимушеного фінансування лікарень, госпіталів, поліклінік, ФАПів, амбулаторій та інших закладів охорони здоров'я за рахунок бюджетів області, районів, міст та ОТГ постійно збільшувалася. А в 2022 р. вона сягне 100%.


Це означає, що обласна та місцеві громади повинні десь вишукувати кошти на утримання медичних закладів, придбання для них розхідних матеріалів та устаткування, оплату за житлово-комунальні послуги і енергоносії, найголовніше – виплату зарплат лікарям, медсестрам та іншому персоналові. В грошовому еквіваленті волинським депутатам усіх рівнів потрібно знайти щонайменше 60 млн грн.


Вочевидь, їх доведеться викроювати за рахунок скорочень інших статей видатків, а також оптимізації штатних розписів медзакладів.


Ольга ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Будинок обласних органів влади, де будуть змушені вирішувати проблему пошуку коштів на фінансування медицини за рахунок виключно обласних ресурсів.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%