80 років тому

80 років тому

Епідемія

У Кременецькому повіті вибухла епідемія червінки. Занотовано вже більше 300 випадків хвороби, з яких 50 було смертельних. Воєводська повітова влада розпочала енергійну акцію для припинення епідемії. Застосовано масових профілактичних щеплень.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Начальний вождь

Президент Речіпосполитої призначив маршала Сьміглого-Ридза начальним вождем озброєних сил Речіпосполитої. У зв’язку з цим маршал Сьмігли-Ридз видав відозву, в якій підкреслює, що хоч боротьба буде тяжкою, але остаточна перемога буде по боці Польщі і її союзників.

Загальна мобілізація

Як повідомляє ПАТ, у зв’язку із зачіпним характером політичних посунень уряду Німеччини, а особливо обсадженням військами Словаччини, польський уряд проголосив загальну мобілізацію, що охоплює всіх мужчин, які мають білі мобілізаційні картки. Опріч того, покликано до війська всіх офіцерів, підофіцерів і вояків резерву до 40 р. життя включно, що не одержали ані мобілізаційних карт, ані блакитних мобілізаційних посвідок.


На фото: польська агітка 1939-го.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

День шахтаря

Чудових успіхів добились шахтарі після вигнання ворога з Донбасу. За 5 років було введено до ладу понад 70% зруйнованих шахт. Країна забезпечила Донбас найновішою вітчизняною технікою. За ці 5 років механізація виймання вугілля досягла 97,3%, доставка вугілля механізована на 95,7% і відкатка його – на 79%. На ознаменування великих заслуг працівників вугільної промисловості перед Батьківщиною, у 1947 р. було встановлене всесоюзне свято – День шахтаря, яке відзначають щорічно в останню неділю серпня.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

35 років тому

Добре настригли вовни

Колгосп імені Васюти спеціалізується в галузі вівчарства. Зараз тут нараховується до тисячі овець. Із них сформовано десять отар, які дбайливо доглядають досвідчені чабани. В ці дні уховецькі вівчарі проводять стрижку овець. З цією метою з числа механізаторів організовано спеціальну ланку, до складу якої залучено 10 чоловік. Тон у роботі задають Павло Савчук та Анатолій Півень. При нормі 50 кг вовни протягом дня вони настригають до 300 кг. Не відстають від них Іван Самчук та Адам Моружко.

(«Прапор Леніна», 1979 р.)

25 років тому

Безвідповідальність

Колектив Луцького комбінату хлібопродуктів №2, який очолює П. С. Михайлов, безвідповідально ставиться до вимог природоохоронного законодавства. На території цього підприємства постійно розливають нафтопродукти.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Родовище газу в Україні

Родовище відкрили в Харківській області, нижні горизонти якого дадуть приріст українських запасів до 100 млрд куб. м. Глибина скважини до нижнього горизонту – 6 км. Про це повідомив на прес-конференції голова правління НАК «Нафтобаз України» Юрій Бойко. Він зазначив також, що добування газу в Україні порівняно з минулим роком збільшилося на 3,7%, а нафти – на 7,7%.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%