Пріоритети і розчарування

Пріоритети і розчарування

26 серпня Володимир Гунчик провів першу прес-конференцію. Пройшов місяць, відколи він призначений головою Волинської облдержадміністрації. Що зроблено і не зроблено за цей короткий, але напружений період часу? Як вдається вирішувати економічні виклики, що сьогодні постали перед регіоном? І чому він не може формувати свою команду у владі так, як би це робили у європейських країнах? На всі ці питання Володимир Гунчик дав чіткі відповіді.
Насамперед голова облдержадміністрації означив ті пріоритети, які для себе обрав визначальними. Перший –  організація допомоги військовослужбовцям і вирішення питань, пов’язаних із проведенням АТО. Наступними «стратегічними завданнями» Володимир Петрович вважає аналіз ситуації в економіці області та підготовку до зими і стверджує, що реалії довели: він не помилився з пріоритетами.
Найскладніше у роботі – це зустріч із представниками батьків тих, хто нині воює на Сході. Понад 10 таких важких розмов мав голова за місяць часу. Зізнається: інколи вони були емоційними, інколи переходили в конструктивне русло, потім знову – в емоції: «Але я з розумінням до цього ставлюся. Бо їхні діти не один місяць на лінії вогню, бо ми хоронимо загиблих… Вийшло так, що мене призначили головою облдержадміністрації одночасно з виходом у світ Указу про третю хвилю мобілізації. І тут виникло дві теми: одні батьки вимагали негайної ротації, інші були категорично проти мобілізації. Довелося відразу, з першого дня, очі в очі зустрічатися з ними і пояснювати ситуацію. Це було дуже складно».
Розповів Володимир Гунчик і про взаємодію з волонтерами, аграріями, фармацевтами – задля дієвої допомоги захисникам. Про те, що вирішується питання залучення на Схід (законним шляхом!) конфіскованих автомобілів та цигарок. Доводиться клопотати про демобілізацію військових, які в перші дні АТО були призвані хворими. Відстоювати інтереси 51-ї окремої механізованої бригади, наскільки це у межах повноважень керівника виконавчої влади:
«Завтра буду в Києві, говоритиму про можливе відновлення на посаді командира нашої бригади Яцківа, маю звернення батьків із цього приводу. Говоритиму про ротацію наших земляків. Постійно це питання піднімаю. Розумію складність на фронті, але стараюся донести до столичних владців, що треба розуміти й біль матерів, і дати солдатам змогу відпочити». 
Окрему увагу – приділив питанням економіки. За місяць в область надійшло три транші, загалом 40 млн грн. Гроші спрямували на підготовку навчальних закладів до зими, виплати дорожникам, які місяцями працювали без зарплат, на невеликі розрахунки з будівельниками. Актуальними для Волині все ще є чималі мільйонні борги за 2012 та 2013 рр. Стратегічними для розвитку регіону Гунчик вважає питання добудови шахти №10 «Нововолинська». Для цього потрібно 100 млн грн, тоді як 1,2 млрд уже викладено. Тим часом, зізнається, десь в уряді визріває рішення про приватизацію копальні, чого не можна допустити. У переліку надважливих – і питання перспективи «Волиньторфу» та його ймовірної передачі з державної у комунальну власність.
І, звичайно, прокоментував Володимир Гунчик бурхливі реакції  окремих революціонерів краю на кадрові пропозиції щодо голів райдержадміністрацій:
«Не очікував цієї проблеми. Я вважав, що команда, яка виграла вибори, має право формувати свою команду. Це засвідчує приклад європейських країн. У нас – ситуація складається дещо інакше. Особливо – на рівні райдержадміністрацій. Замість того, щоб скласти повноваження, окремі голови ініціюють хвилю зворотного напрямку. Президент прийняв рішення і призначив голову облдержадміністрації. Голова визначається із кандидатурами керівників райдержадміністрацій, виносить їх на розсуд громадськості, щоб унеможливити спекуляції та зловживання».
Володимир Гунчик не приховував: «Ця ситуація забирає час, відволікає від важливих проблем. Але дає зрозуміти, що дуже багато людей із незрозумілих причин тримається за крісло чиновника. Чому? Зарплата невелика на відміну від бізнесу, робота ненормована… Напевне, є інші причини. Можливо, це пов’язано з виборами». 
Після скандалу під стінами ВІППО голова зустрівся з представниками ВО «Майдан», подані ним матеріали передав у правоохоронні структури, які перевірятимуть інформацію. Наразі з 14-ти запропонованих людей на посаду голів райдержадміністрацій викреслили тільки одного – Андрія Півнюка з Любомльщини. 
Словом, складний процес формування команди триває. Є випадки відвертих провокацій, коли хтось намагається побачити, якою ж буде реакція голови, якщо з електронної пошти «роги й копита» надійде перелік імовірних кандидатів на посади управлінців – вчорашніх працівників облдержадміністрації, регіоналів. 
«Спокійно. Я бачу, чому це відбувається!» – каже Володимир Гунчик.
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Фото автора. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%