Пожежа імені… міністра

Пожежа імені… міністра


Коли 3 вересня в столичному римо-католицькому костьолі згорів раритетний орган, а сама споруда ледь не перетворилася на груду обгорілої цегли, нинішній Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що від імені держави буде збирати гроші з бюджету та від меценатів на відбудову храму та відновлення унікального музичного інструменту. Але хіба проблема в наслідках пожежі, а не в її причинах?


Насамперед, що ж сталося?


Костел Святого Миколая – римо-католицький храм у м. Києві, один із двох, побудованих у місті у 1899-1909 рр., розташований у центрі на вул. Великій Васильківській вулиці. Він побудований у неоготичному стилі архітектором Владиславом Городецьким. Навіть 2 війни та войовничі атеїсти не змогли зруйнувати цю святиню, тож у  1980 р. будівлю почали використовувати як концертну залу будинку органної та камерної музики.


Я був на кількох концертах і, смію запевнити, атмосфера та звучання – неперевершені! Були…


3 вересня ц. р. внаслідок короткого замикання електропроводки в органі, який давним-давно треба було відремонтувати, під час чергової репетиції сталася пожежа. На щастя, рятувальники прибули швидко, будівлю врятували, а от музичний інструмент – згорів…


Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, мабуть, під враженнями пожежі у французькому Соборі Паризької Богоматері, вирішив, що найкраще «стрілки перевести» не з банальних причин пожежі, а на героїчне подолання її наслідків. І заявив про збір грошей на реставрацію: з 75 млн грн коштів уже зумів залучити 26, в основному, за рахунок меценатів. Де взяти решту, не ясно. Хто повінен відповісти за цю фатальну безгосподарність, також…


А проблема ж в іншому! Парадокс, але, виявляється, досі цей костьол замість того, щоб віддати римо-католицькій громаді, як того вимагає чинне законодавство, чиновники від культури дозволяли використовувати ще і як концертний зал для державної організації «Національний будинок органної та камерної музики України»! Богослужіння ж проводилися в перерві між концертами… Ну, а де сім няньок, там дитина без ока….


І правильно та законно вчинили члени Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, коли одностайно закликали владу нарешті припинити це безвідповідальне «двовладдя» та передати, кінець-кінцем, костьол Святого Миколая власнику – римо-католицькій громаді столиці. На що, врахувавши всі обставини справи та законність такого рішення, відреагував, врешті-решт, і Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, ухвалюючи рішення про передачу вірянам їхнього ж храму.  


Бо це тільки в часи войовничого атеїзму в церквах облаштовували склади міндобрив, в костьолах – музеї атеїзму, а в синагогах – спортивні зали. Пора вже й честь знати, і совість мати, і, нарешті, зрозуміти, що Богові – Боже, а Цісареві – цісареве. І це має бути очевидним не лише для простих громадян, а й для міністрів.


Володимир ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Лівий берег»: костьол Святого Миколая в м. Києві.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%