Архів. 29.09.2021 р.

Архів. 29.09.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


100 років тому

Льокаля для редактора

«22 жовтня перепроваджено в льокалю редакції «Нового життя» ревізію. Ревізію проводили агенти поліції та дефензиви. В наслідок ревізії редактора (Павла Васильчука з м. Холм нині Люблінського воєводства РП, – ред.) протримано в поліції 24 год., т. е. починаючи з год. 14.00 22 жовтня до год. 14.00 наступного дня».

(«Наше життя», 1921 р.).

На фото з архіву: зруйнована в в 30-их роках с. Крилув нині Грубешівського повіту Люблінського воєводства РП українська православна церква.


90 років тому

Українське «Сонечко»

«Журнал «Сонечко» продовжує оповідати цікаві історійки й казки, приносить гарні віршики й малюночки, загадує загадки, заглядає в кожну хату, де є діти, що вміють по українському читати… А щоб діти знали про історичний момент, то друкуємо не лише портрети Маршала Пілсудські, але й Отамана Петлюри».

(«Сонечко», 1931 р.).


80 років тому

Контроль за цінами

««Урядовий вісник» у Берліні надрукував розпорядження стосовно регуляції на території Райсхкомісаріату «Україна» (Волинь під час гітлерівської окупації 1941-1944 рр. входила до його складу, – ред.) найважливіших дрібно торгівельних цін на продукти першої потреби, цін в їдальнях, розмірів платні за виконувані послуги, які є обов’язковими для виконання всіма».

(«Наші вісті», 1941 р.).


70 років тому

Дошка і прапори

«З метою заохочення учасників соціалістичного змагання, які забезпечили зразкове збирання врожаю, дострокове виконання плану хлібозаготівель і своєчасне проведення інших сільськогосподарських робіт Виконком обласної Ради депутатів трудящих та обком КП(б)У вирішили встановити з 1 липня 1951 р. обласну Дошку пошани й перехідні Червоні прапори для передових районів, колгоспів, радгоспів, машинно-тракторних станцій і тракторних бригад, а також громадські дипломи для передовиків колгоспного будівництва».

(«Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині (1944-2009 рр.»).


60 років тому

Культурні трави

«Колгоспники артілі «Шлях Лєніна» в с. Хобултова (нині Володимир-Волинський р-н, – ред.) продовжують ударно виконувати завдання партії та Уряду. Протягом 1960-1961 рр. ними осушено 505 га заболочених земель, на яких посіяли культурні трави, а сінокоси на них ще більше зміцнили кормову базу колгоспу».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%