Вогнем автоматів і мечем гелікоптерів

Вогнем автоматів і мечем гелікоптерів


В нашій області тривають крупномасштабні польові навчання Військ територіальної оборони, в яких уперше за багато років була задіяна бойова авіація. Недруги України з півночі та сходу нехай знають: гасло резервістів «Захистимо рідний дім, захистимо Україну!» на Волині наповнені реальною злагодженою силою резерву!


Апогеєм маневрів стали навчання на околиці турійського с. Радовичі Ковельського р-ну, в межах земель агроформування «Аміла», котре належить депутатові облради Романові Микитюку. Власне, ця територіях – лише плацдарм для військових навчань, і на цьому роль цивільного сегменту завершується. Бо всіма питаннями організаційного, інфраструктурного та бойового забезпечення опікувалося командування ОК «Захід» Збройних Сил України.


Радовичі – лише одна з локацій, де наприкінці вересня кадрові офіцери та резервісти зі складу волинської 100 Окремої бригади територіальної оборони (командир – полковник Олександр Скумбрій) проводили наймасштабніші навчання.


Загальне командування бригадними тактичними навчаннями здійснював представник Управління ОК «Захід» ЗСУ, полковник Андрій Войлоков.


За легендою, ворожа диверсійно-розвідувальна група гелікоптером прибула на околицю села, щоб виконати своє агресивне завдання. Озброєні бойовики були вчасно помічені місцевим відділом резервістів, який спробував своїми силами ліквідувати противника, але наразився на потужний опір. Повітряна розвідка квадрокоптером допомогла встановити чисельність «ворога» та точне місце його розташування. Тому командування викликало посилений десант, який прибув на борту 5 гелікоптерів Мі-8. Уже потужнішими силами автоматники і кулеметники пішли в наступ на оточену ДРГ, а припинити її опір допоміг наліт 2 ударних гелікоптерів «Мі-24».


У результаті умовного бою більша частина бойовиків була знищена, кількох волинські резервісти взяли в полон. Було продемонстровано і вміння надати пораненому захиснику України першу медичну допомогу в умовах, максимально наближених до бойових, та забезпечити його транспортування для подальшого лікування.


Як зазначив командир луцького 53 Окремого батальйону територіальної оборони підполковник Олександр Адамович, який здійснював координацію дій наземного підрозділу з ліквідації ДРГ умовного противника, військові навчання на цьому етапі, як і на всіх попередніх, пройшли на високому рівні. Найголовніше, що участь у них взяли резервісти, які в мирному житті –представники суто цивільних професій, жінки і чоловіки. І це – неоціненний досвід, незабутні враження, підвищення боєготовності та приклад для інших, як треба виконувати свій обов’язок щодо захисту України для всіх.


На маневрах у с. Радовичі побували й представники районних органів влади. Насамперед, голова райдержадміністрації Ольга Черен, яка у випадку надзвичайної ситуації чи військового стану буде займатися координацією дій усіх сил та засобів для забезпечення оборони, а також голова райради В'ячеслав Шворак. Як зазначили представники військового командування, з боку цієї ланки органів влади вони отримали належну підтримку. Дії працівників поліції, медичних та інших дотичних до проведення вишколу резервістів служб на польовому аеродромі це підтвердили.


Відрадно, що на навчаннях у с. Радовичі побувала і велика кількість журналістів, багатьом із яких допоміг вирішити логістичні питання Благодійний фонд «Волинь-2014» на чолі з головою правління Петром Пилипюком. Буде що показати в телерепортажах!


Крім цієї локації, волинські резервісти зі складу 100 ОБТрО провели вишкіл і в інших місцях області, зокрема – неподалік кордону з нестабільною та непередбачуваною Білоруссю, де також відбулися навчання за призначенням із «зачистки» української землі від умовного ворога та знешкодження умовних диверсійно-розвідувальних груп.


Ще ефективніше розгортання сил та засобів Військ територіальної оборони відбудеться після 1 січня 2022 р., коли в повну силу запрацює  зініційований Президентом України Володимиром Зеленським та ухвалений Верховною Радою Закон України «Про основи національного спротиву».


Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час проведення навчального бойового вишколу волинських резервістів у с. Радовичі.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%