Архів. 06.10.2021 р.

Архів. 06.10.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Абьо були змушені замовчувати...

100 років тому

Страйк на електростанції

«Вибухнув страйк на луцькій електростанції. 24 листопада не вийшов на роботу 21 робітник, домагаючись на 150% підняти зарплату. Директор електростанції Даль виїхав у Варшаву,  щоб поінформувати про вимоги, пообіцявши підняття зарплати на 70%, але це не влаштувало страйкарів… Страйк вибухнув на економічній основі через щоденне зростання цін на товари першої необхідності. Комендант поліції Єжи Гождевські».

(Державний архів Волинської області).


90 років тому

Труп із заплави

«Вилив річки Стир з Луцька допоміг вияснити одну таємницю Луцької дефензиви з осені 1930 р. і підтвердив смерть з рук катів Заремби і Ткачука в час биття при допитах тов. Стефана Бойка (мається на увазі секретар Окружкому КПЗУ Степан Бойко, – ред.). Як подають газети, в 20-их днях травня знайдено на березі Стиру, в самому місті, викинутого водою трупа, в якому розпізнано тов. Бойка. Він упав у революційному постерунку, упав у безпосередньому бою віч-на-віч з ворогом. Упав як герой, як стійкий революціонер, замучений шайкою поліційних вандалів»…

(«Наша правда». 1931 р.).


80 років тому

Заборона для євреїв

«Виходити на вулиці євреям поза дільницею, яка замешкана євреями, найсуворіше заборонено. Зупинятися на вулицях заборонено. Євреї, які порушать це розпорядження, будуть покарані смерті. Луцький окружний комісар Отто Лінднер».

(«Український голос», 1941 р.).

На фото Є. Поддембські: єврейська синагога в міжвоєнний час.


70 років тому

План – за 10 днів!

«Після того, як у 1948 р. у колгоспі с. Уховецьк на Ковельщині місцеву партійну організацію очолив Є. Є. Судник, вона чисельно зросла до 20 чоловік та стала авангардом трудових здобутків членів артілі. Тож у 1951 р. план хлібозаготівель тут виконали за 10 днів і здали державі на 200 цнт збіжжя більше, ніж у 1950 р. Колгоспники висадили гарний сад, а також розвели рибу в ставку, що зробило господарство ще успішнішим».

(«Радянська Волинь», 1951 р.).


60 років тому

Колгосп у передмісті

«У березні 1951 р. за рішенням Ради Міністрів УРСР на базі приміського колгоспу «Перемога» створили радгосп «Любомльський» з центральною садибою в с. Бірки. Це – насінницьке господарство, котре спеціалізується на вирощуванні сортового насіння всіх зернових культур, а також картоплі. За радгоспом закріплено 2802 га земель, із яких 56% орні. Тут працює 270 робітників. Головне завдання – забезпечення колгоспів і радгоспів високоякісним насіннєвим матеріалом – неухильно виконується».

(«Радянська Волинь», 1961 р.).


Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%